NEMAČKA

Kostić i Jović doživeli debakl, Ajntraht se igra sa plasmanom u Ligu šampiona

,

Fudbaleri Ajntrahta su došli veoma blizu istorijskog plasmana u Ligu šampiona. Međutim, u 29. kolu Bundeslige su doživeli ubedljiv poraz, pa im sada pet kola pre kraja nemačkog šampionata Borusija iz Dortmunda može da pomrsi račune i preotme im tu četvrtu poziciju na tabeli.

BUNDESLIGA: Kvota u MaxBetu na pobedu Borusije iz Dortmunda protiv Verdera je 1.40.

“Frankfurtski orlovi” su ubedljivo boraženi u subotu u Menhengladbahu, Borusija je slavila sa 4:0 (1:0). Ovakav ishod je i bio očekivan, s obzirom na to kakvu je uvertiru imala ova utakmica.

Naime, sredinom ove nedelje je “procurelo” u nemačke medije da se trener Ajntrahta Adolf Hiter dogovorio sa upravom Borusije iz Menhengladbaha da preuzme ekipu na kraju sezone. Naposletku, to je potvrdio i austrijski stručnjak. Naravno, takva vest uvek negativno utiče i na onu ekipu koja ostaje bez trenera. To se desilo i ovog puta.

Menš je rutinski došao do bodova. Već je u 10. minutu stekao prednost posle kornera koji je izveo Jonas Hofman. Matijas Ginter se našao na pravom mestu i poslao je loptu u mrežu.

Rani pogodak je uticao negativno na tempo meča, pa nije viđeno puno toga u prvom poluvremenu. Domaćin je bio bolji, taman za taj jedan gol. I u nastavku slična slika, sve do 60. minuta. Tada se Hofman sjajno snašao u šesnaestercu protivnika i povisio rezultat na 2:0.

Samo sedam minuta kasnije je Niko Elvedi uputio snažan udarac, a lopta se od stative odbila na nogu Ramija Bensebainija. Njemu nije bilo teško da po treći put na meču natera golmana Ajntrahta da vadi loptu iz svoje mreže.

Frankfurtskom timu nije pomoglo ni to što su čitav meč igrali srpski reprezentativci Luka Jović i Filip Kostić. Previše su loše i bez samopouzdanja odigrali taj meč. Zasluženo su doživeli poraz, koji je samo još bolnijim učinio Hanes Volf pogotkom u nadoknadi vremena.

Erik Maksim Čupo-Moting postiže gol za 2:0 (Foto: Beta/AP)

Neuspeh je pretrpeo još jedan tim koji se bori za Ligu šampiona, Volfsburg. “Vukovi” su na svom terenu izgubili od Bajerna iz Minhena sa 3:2 (3:1).

Bavarci nisu briljirali, ali su uspeli da trijumfuju i tako pokažu da su se koliko-toliko oporavili posle eliminacije iz Lige šampiona. Sa ova tri boda Bajern je došao na samo tri pobede od matematičke overe titule.

Golovima Musijale i Čupa-Motinga minhenski velikan je već u 24. minutu imao prednost od 2:0. Uspeo je Veghorst da prepolovi zaostatak u 35. minutu, ali je samo dva minuta posle toga Musijala još jednom zatresao mrežu Volfsburga.

“Vukovi” su na vreme postigli gol u drugom poluvremenu, Filip je u 54. minutu smanjio na 3:2. Ipak, aktuelni šampion Nemačke se odbranio do kraja meča i tako osvojio važne bodove.