NEMAČKA

Kostić zablistao, ali Ajntraht izgubio

,

Miloš Veljković je savladao saigrače iz državnog tima (Foto: Starsport)

Trojica Srba na terenu na severu Nemačke i tri boda domaćinu, posle preokreta. To je epilog duela Verdera i Ajntrahta – 2:1 (0:1).

Nemačka 2: Na meču Kil – Aue, naša kladionica nudi kvotu 5.45 za igru ug 5+.

Gostt koji igra sjajno ove sezone i jezdi ka Ligi šampiona, sjajno je počeo meč. Reprezentativac Srbije Filip Kostić je idealno centrirao, tačno na čelo Andreu Silvi, a Portugalac je lako sproveo loptu u mrežu.

Iz samo njima znanih razloga, fudbaleri iz Frankfurta su tu i stali. Konce igre preuzeo je domaćin, pa su se do kraja ređali poništeni golovi. Bilo ih je… nekoliko. Prvi priznati postigao je Gebre Selasije, tek što je počelo drugo poluvreme, a 15 minuta kasnije, posle VAR provere, potpuni preokret doneo je Sardžent.

Na taj način, prekinuta je serija Ajntrahta od pet pobeda, kojom je i došao na mesto joje vodi u Ligu šampiona. Isto tako, Verder je pobedio posle tri kola u kojima je osvojio samo dva boda.

Tek kada su gostujuća kola nezadrživo krenula nizbrdo, šansu je od 65. minuta dobio Luka Jović. Filip Kostić je odigrao ceo meč, uz utehu da je sada pri asistent Bundeslige. U domaćem timu, svih 90 minuta na terenu je proveo Miloš Veljković.