ŠPANIJA

KUKU HETAFEU Maksimovićev tim postigao najbrži gol u La Ligi, pa razbesneo Bilbao i dobio “petardu”

,

Fudbaleri Atletik Bilbaa deklasirali su u ponedeljak Hetafe u poslednjem meču 20. kola La Lige. Oni su trijumfovali sa 5:1 (1:1), pošto su prethodno primili najbrži gol ove sezone.

PREMIJER LIGA: Kvota u MaxBetu na pobedu Lidsa protiv Njukasla je 2.00.

Samo 18 sekundi je bilo potrebno Marku Kukurelji, poznatijem kao Kuku, da donese prednost gostujućem timu. Idealan početak za ekipu našeg reprezentativca Nemanje Maksimovića, pa katastrofa.

Već posle 12 minuta Raul Garsija je doneo izjednačenje, na asistenciju Ikera Muniajina. To je bio prvi od čak četiri pogotka koje je Atletik Bilbao postigao na gotovo isti način – posle centaršuta sa levog krila. Nerazumljivo su loše branili gosti tu poziciju.

Iskusni Huan Mata je u 29. minutu propustio veliku priliku da vrati vođstvo Hetafeu. Bilbao je kažnjen zbog igranja rukom u svom šesnaestercu, ali napadač gostujućeg tima nije uspeo da zatrese mrežu sa bele tačke. Šut mu je odbranio golman Simon.

U drugom poluvremenu je viđena rapsodija baskijskog tima. Već u 50. minutu je Alvarez bio precizan posle još jedne asistencije Muniajina, a 11 minuta kasnije je Garsija povećao na 3:1. Berengver i De Markos su samo overili ubedljiv trijumf.

Maksimović je igrao do 57. minuta, kada je zamenjen. Prethodno je dobio žuti karton, još u osmom minutu.