KUP NEMAČKE Silni Hofenhajm, Jovetić vodio Hertu do pobede

Branko Sekulovic

,

Stevan Jovetić u naletu ka golu Minstera (Foto: FK Herta/Tviter)

Najubedljiviju pobedu u prvim mečevima šesnaestine finala Kupa Nemačke ostvario je Hofenhajm, koji je lako izašao na kraj sa Holštajnom – 5:1. Ono što je posebno zanimljivo jeste da su domaći imali na poluvremenu prednost od 2:0, a oba gola bili su – autogolovi. Najpre je Van den Berg pogodio sopstvenu mrežu u 3. minutu, a isto je tridesetak minuta kasnije uradio i Val. U nastavku, gosti smanjuju, ali zatim još tri lopte završavaju u njihovoj mreži.

Španija: Na meču Viljareal – Kadiz, naša kladionica nudi kvotu 2.35 za igru 1&3-5.

Herta je slavila na gostovanju Minsteru, a strelac prvog gola za tim iz Berlina, već u 3. minutu, bio je crnogorski reprezentativac i bivši igrač Partizana, Stevan Jovetić. Domaćini su se dobro držali, a Herta je do trijumfa i plasmana u osminu finala stigla golovima u finišu.

Lajpcig je slavio na gostovanmju babelsbergu minimalnim rezultatom, strelac je bio Šobošlaj u poslewdnjim trenucima prvog poluvremena. Vizu za naredni krug Kupa obezbedio je i Minhen 1860 koji je poveo već u 5. minutu golom Leksa i taj rezultat bio je aktuelan do samog kraja, uz podatak da je Šalke od 48. minuta imao igrača manje na terenu.