KUP SRBIJE Partizan rutinski preskočio prvu prepreku (VIDEO)

,

Lazar Marković okružen igračima Trajala (Foto: Starsport)

Lako je Partizan krenuo u pohod na željeno osvajanje Kupa. Svaki drugačiji epilog bio bi ravan čudu. Crno-beli su rutinski savladali Trajal – 3:0 (1:0).

Brazil: Na meču Atletiko-MG – Santos, naša kladionica nudi kvotu 3.45 za igru ug 4+.

Iako je s druge strane bio trećeligaš, doduše lider Srpske lige Istok, trener Aleksandar Stanojević nije želeo da se kocka i na teren je poslao vrlo jak sastav. Gosti su doneli logičnu odluku da se brane, a opsada njihovog gola počela je od prve sekunde meča.

Ipak, do sredine poluvremena nije bilo izrazitih šansi. Tada je najpre Pantić odlično pucao, a golman Todorović zakačio loptu tek toliko da završi na prečki. Nepun minut kasnije, Partizan je poveo.

Kapiten Marković je majstorski pronašao Jojića koji je s golom spojio Meniga. Holanđanin je lako pogodio mrežu.

Imao je Jojić šansu u finišu poluvremena, ali je loše pucao iz veoma izgledne pozicije. Kazna umalo da stigne neposredno pred odmor. Predrag Pavlović je pronašao Golubovića koji se prepao prilike. Izjednačenje bi bilo pravi šok za malobrojnu publiku u Humskoj.

Tek što je počeo nastavak, crno-beli su duplirali prednost. U ulozi asistenta se našao Pantić, a strelac je ponovo bio Menig. Bio je to njegov četvrti gol od dolaska u Partizan.

Zapretili su potom i Kruševljani. Odlično su kombinovali i ostavili Arsića samog pred Stavanovićem, ali je čuvar mreže crno-belih odlično intervenisao.

Sredinom drugog dela meča, igrači Partizana izveli su još jednu lepu akciju. Prvenac je postigao desni bek Živković, na odlično dodavanje Zdjelara.

Meč je odavno bio završen i domaći fudbaleri su lako privodili kraju posao, a Stanojević je želeo da rastereti nosioce igre. Zamenio je i pomalo nervoznog Rikarda, koga nije hteo gol.

Lagano jesenje predvečerje u Humskoj i rutinski odrađena obaveza. Dtugo se nije ni očekivalo.

PARTIZAN – TRAJAL 3:0 (1:0)

Strelci: 1:0 Menig 25, 2:0 Menig 49, 3:0 Živković 67. Stadion Partizana. Sudija: Miroslav Miletić.

PARTIZAN: Stevanović – Živković, Ostojić, Miletić, Obradović – Zdjelar (od 76. Smiljanić), Jojić – Marković (od 61. Lutovac), Pantić, Menig (od 61. Pavlović) – Rikardo (od 76. Miljković).

TRAJAL: Todorović – Gašić, Matejević, Terzić, Savić (od 58. Arsić) – Aleksić, Nikolić (od 46. Jović), Petrović (od 80. Sokolović), Pavlović (od 70. Milošević), Milisavljević (od 80. Jovičić) – Golubović.