Zeljko Mutavdzic

,

KAIRAT ALMATY – SIROKI BRIJEG

Četvrtak 16:30

U prvom meču u Bosni i Hercegovini gosti iz Kazahstana su slavili sa 2:1 protiv Širokog Brijega i na pragu su naredne runde. Kairat iz Almatija je pre nekoliko godina bio koban po Crvenu zvezdu na startu evropskih takmičenja. Za domaćina igra Crnogorac Nebojša Kosović, nekadašnji fudbaler Partizana. U prvom meču se istakao Ukrajinac Aderinsola Aseola koji je postigao oba gola. Kairat je u dobroj formi u domaćem šampionatu. Ima samo jedan poraz na poslednjih sedam susreta u elitnoj ligi Kazahstana.

MAXBET ASISTENCIJA PX, GG

INTER T. – BRONDBY

Četvrtak 17:30

U komšijskom duelu Brondbi je na pragu naredne runde posle pobede u prvom susretu od 4:1. Finci su dugo odolevali, bilo je 1:1 do 67. minuta, ali je onda danski tim za nešto više od 10 minuta tri puta zatresao mrežu rivala. Istakao je poljski napadač Kamil Vilžek, strelac dva pogotka. Ekipa iz Turkua već igra šampionat Finske, dok Brondbiju još nije počelo domaće prvenstvo. Kvalitet je na strani plavo-žutih, koji bi trebalo rutinski da sačuvaju prednost i izbore narednu rundu u borbi za Ligu Evrope.

MAXBET ASISTENCIJA 1PW2, 1P1-3&2P1-3

BUDUCNOST – NARVA

Četvrtak 20:45

Dok su Titograd i Zeta gotovo eliminisani posle prvih susreta, Budućnost je na pragu da bude jedini crnogorski predstavnik u narednoj rundi Lige Evrope. Podgoričani su slavili u prvom susretu protiv Narve u Estoniji sa 2:0 i sada su bezbrižni na svom stadionu. Narva je očajna u šampionatu Estonije. Nema pobedu već sedam kola i jasno je da gosti stižu u crnogorsku prestonicu sa belom zastavom. Najpopularniji klub u Crnoj Gori sa klupe predvodi Branko Brnović, nekadašni fudbaler Partizana.

MAXBET ASISTENCIJA 1-1&2-5, 2P2+

KILMARNOCK – CONNAH’S

Meč na Ostrvu pomno će da prate i navijači Partizana jer bolji iz ovog duela u narednoj rundi igra protv crno-belih. Trebalo bi čudo da se dogodi da pred izabranike Sava Miloševića ne izađe Kilmarnok. Škotski tim je u prvom meču u Rilu pobedio Konahs sa 2:1. Velšani su poveli, ali u poslednjih 10 minuta gosti su preokrenuli rezultat. Igraće pred svojim navijačima protiv amatera iz Velsa i očekuje se sigurna pobed Kilmarnoka. Gosti nisu u dobroj formi, izgubili su dva poslednja meča u Velsu, po jedan u kupu i prvenstvu.

MAXBET ASISTENCIJA DP1, D3+

SHAMROCK R.  – BRANN

Četvrtak 21:00

Jedno od najvećih iznenađenje u prvom susretima prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope je remi Šamroka u Branu (2:2). Ekipa iz Republike Irske je postigla izjednačujući pogodak u četvrtom minute sudijske nadoknade. Domaćin je sada u boljoj situaciji, odgovara mu i remi bez primjenog gola ili 1:1. Ipak, kvalitet je na strani ekipe iz Bergena. Oba tima već igraju svoje šampionate. Bran je u krizi u Norveškoj. Nije dobio četiri prethodne utakmice, a poslednji put je slavio 23. juna na svom terenu protiv Lilestrema sa 1:0.