KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA Seltik pao u produžetku

Radomir Djurovic

,

Detalj sa meča u Danskoj (Foto: Beta/AP)

Fudbaleri Seltika neće ove sezone da igraju u grupnoj fazi Lige šampiona. Oni su u revanšu drugog kola kvalifikacija izgubili u Danskoj od Midtjilanda posle produžetka sa 2:1 (0:0, 1:1).

Kvalifikacije za Ligu konferencija: Na meču Kešla – Soči, naša kladionica nudi kvotu 3.05 za igru ug 4+.

Prvi meč u Škotskoj završen je nerešeno 1:1 i tada je bilo jasno da će da bude neizvesno u revanšu. Tako je i bilo. Poveo je tim iz Glazgova golom Mekgregora u 48. mminutu, ali je izjednačio Mabil u 61.

Pošto više nije bilo golova, igrani su produžeci. Odluka je pala u 94. minutu, kada je Onjedika postigao gol za dansku ekipu.

Drama je viđena u Švajcarskoj gde je Jang Bojs savladao Slovan sa 3:2 (2:0), a prošle nedelje u Bratislavi nije bilo golova. Poveli su domaći u desetom minutu golom Sibačoa iz penala.

Potom su u 21. minutu gosti iz Slovačke imali penal, ali ga Ratao nije iskoristio. To je kaznio Garsija, koji je tri minuta kasnije povećao vođstvo na 2:0.

Kada je u 49. minutu Ebišer postigao treći gol za domaće, činilo se da su sve dileme otklonjene. Ipak, u 60. minutu je Kanga postigao autogol, a dva minuta ksnije je mrežu zatresao Henti, pa je na semaforu pisalo 3:2. Domaći su do kraja uspeli da se odbrane.

REVANŠ MEČEVI 2. KOLA KVALIFIKACIJA (masnim slovima su napisane ekipe koje su prošle dalje)