KVALIFIKACIJE ZA LK Đurgarden pregazio Kiprane i zakoračio u grupnu fazu

Branko Sekulovic

,

Jedna od opasnih situacija pred golom APOEL-a (Foto: FK Đurgarden)

Fudbaleri švedskog Đurgardena napravili su ogroman korak ka plasmanu u grupnu fazu Lige konferencije. Pred svojim navijačima ubedljivo su porazili kiparski APOEL rezultatom 3:0.

Na meču Makabi – Crvena zvezda, naša kladionica nudi kvotu 2.10 za igru ug 3+.

Na prvi gol nije se dugo čekalo. Već u 9. minutu Edvardsen je zatresao mrežu Kiprana i najavio blistavo veče svoje ekipe. Ipak, do odalska na odmor to je bilo sve što se golova tiče, a šansi je bilo, pogotovo pred golom gostiju.

U nastavku meča, ponovo posle devet minuta, nova lopta završila je u mreži Beleca, a egzekutor je bio Ekdal. Nije se Đurgarden tu zaustavio, nastavili su Šveđani da pritiskaju rivala što im se isplatilo u 65. minutu kada je Vikhejm lepim udarcem sa ivice šesnaesterca pogodio za 3:0.

Đurgarden je poslednjih dvadesetak minuta odigrao sa igračem manje jer je u 71. minutu Šuler zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton, ali Kiprani nisu uslei da iskoriste brojčanu prednost i makar ublaže poraz, pa ih u revanšu čeka vraški težak posao, bezmalo nemoguća misija. A u petom minutu sudijske nadoknade defanzivac APOEL-a Krespo dobio je direktan crveni karton.

LIGA KONFERENCIJE, plej-of kvalifikacija (prvi mečevi)