KVALIFIKACIJE ZA LŠ Astana minimalcem preko Kluža, Jermeni iznenadili Šveđane

Milena Kovacevic

,

Ilustracija/Foto: Starsport

Prvo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona otvorili su Astana i Kluž. U Kazahstanu je viđen samo jedan pogodak, na kontu domaćina (1:0). U drugom meču prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona Ararat je savladao Stokholm (2:1), a pored golova, penala, viđen je i jedan crveni karton.

Kladionica MaxBet nudi kvotu 4,00 na nerešen ishod meča Suduva – Crvena zvezda u prvom kolu kvalifikacija za LŠ.

Meč Astane i Kluža nije obilovao iznenađenjima. Jedini pogodak u susretu viđen je u 68. minutu, posle kornera. Postnikov je bio na pravom mestu, pa mu nije bilo teško da pošalje loptu u mrežu Rumuna. Pitanje je da li je to dovoljno pred revanš u Klužu…

U drugom meču, Ararat je bio bolji od Stokholma. Već u trećem minutu, posle najstrože kazne, Avetisjan je doveo domaći tim u vođtvo. Penal je skrivio Lundstrom, koji je deset minuta kasnije dobio i drugi žuti karton. Šveđani su od 13. minuta igrali sa desetoricom.

U 39. minutu, Obasi je posle kornera koji je izveo Dimitriadis doneo izjednačenje. Fudbalera gostiju je lopta pogodila i završila u mreži. U jednom trenutku se čak činilo da je gol postignut rukom, ali izgleda da je u pitanju bilo rame.

U prvom poluvremenu je viđen i treći pogodak u meču. Ponovo je strelac bio Avetisjan. Gosti se nisu najbolje snašli u odbrani, lopta je nekako došla do napadača jermenskog kluba, koji je sa dva-tri metra savladao golmana Linera.