KVALIFIKACIJE ZA LŠ Iznenađenje u Borisovu, srpski kvartet bliži eliminaciji

,

Nemanja Milić i njegov BATE u nezavidnom položaju (Foto: Starsport)

Uoči žreba za 1. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona se znalo da svi nosioci žele da izbegnu Pjast iz Gljivica. Srećom po Crvenu zvezdu, prvak Poljske je izvučen u paru sa BATE Borisovim. Belorusi svakako nisu zadovoljni tim ishodom.

Kvota u MaxBetu na pobedu Čukaričkog protiv Banantsa je 1.28.

U sredu je to dobilo i potvrdu. BATE je u Borisovu jedva izvukao živu glavu, ali će ipak morati da juri rezultat u Poljskoj – 1:1 (0:1).

Gosti su imali inicijativu tokom većeg dela meča, a to im je donelo prednost u 36. minutu. Samo nekoliko minuta posle velike prilike koju je za domaći tim propustio Staševič, Pjast je organizovao odličan napad po levom krilu. Feliks je šutirao dobro posle centaršuta, Čičkan je nekako odbranio udarac, ali lopta se odbila direktno na nogu Paržišeka, koji ju je lako sproveo u mrežu.

U tom trenutku su za BATE igrala trojica srpskih fudbalera. Bojan Dubajić i Aleksandar Filipović su bili starteri, a Slobodan Simović je u igru ušao već u 11. minutu umesto povređenog Filipenka.

Belorusi su se u drugom poluvremenu malo oslobodili pritiska, a u 64. minutu su stigli i do izjednačenja. Staševič je probio po desnom krilu, a potom ubacio loptu po zemlji u šesnaesterac. Ona je došla do Stanislava Draguna, koji je odlično šutirao iz prve i pogodio za 1:1.

Ubrzo je u igru ušao i nekadašnji igrač Crvene zvezde, Nemanja Milić, ali njegov tim ipak nije mogao do preokreta.

Umesto toga, u 90. minutu smo videli veliku glupost Draguna. Napadač je već imao žuti karton, a u samom finišu je nepotrebno oštro i neoprezno krenuo na jednu loptu, nagazio na protivnika i tako zaradio isključenje. Zato sledeće nedelje neće moći da pomogne timu iz Borisova u Gljivicama, na meču koji će rezultatski početi dobro za Poljake.

Pjast ima prednost gola u gostima, tako da će BATE morati da postigne makar jedan gol ukoliko ne želi da ostane bez elitnog takmičenja već u prvom kolu.

U istom terminu je viđeno još jedno iznenađenje. Šampion Gruzije, Saburtalo, deklasirao je Šerif u Moldaviji sa 3:0 (1:0) i tako jednom nogom već nagazio u 2. kolo kvalifikacija.