KVALIFIKACIJE ZA LŠ Očajan meč Partizanija i Karabaga

,

Prvi meč 1. kola kvalifikacija za Ligu šampiona koji je odigran u sredu nije najavio interesantno fudbalsko veče. U susretu šampiona Albanije Partizanija i prvaka Azerbejdžana Karabag Agdama nismo videli golove, ali ni izglednije šanse – 0:0.

Kvota u MaxBetu na trijumf Šahtjora u Soligorsku protiv Hibernijansa je 1.35.

Gosti su u Tiranu došli kao apsolutni favoriti, ekipa koja je u poslednjih pet godina četiri puta igrala grupnu fazu Lige Evrope, a jednom Lige šampiona. Tu ulogu ipak nisu opravdali.

Imali su Azerbejdžanci veći posed lopte, ali nisu to znali da iskoriste. Imali su samo jednu, ali zaista veliku priliku. Hrvatski internacionalac Filip Ožobić je bio u dobroj šansi u 20. minutu, imao je gotovo prazan gol, ali je sa ivice šesnaesterca pogodio samo prečku. To je bilo sve od Karabaga.

Partizani je svoje šanse čekao iz kontranapada, a u 45. minutu je imao prvu uspešnu akciju. Činari je posle asistencije Ibrahima šutirao glavom, a Vagner je to lako izbacio u korner.

Brazilski golman je još jednom morao da spašava Karabag, početkom drugog poluvremena, kada je zaustavio šut glavom Hakaja posle kornera. Lopta se potom odbila do Belice, koji je pogodio prečku.

Tada je utakmica komotno mogla i da se završi, jer u preostalih 40 minuta nije više viđena nijedna prilika. Za 90 minuta su te dve ekipe šutnule na gol zbirno šest puta.