KVALIFIKACIJE ZA LŠ PAOK se ispromašivao u Rusiji, Živković asistent

,

Andrija Živković (Foto: Starsport)

PAOK je propustio veliku priliku da već u Rusiji napravi ogroman korak ka Ligi šampiona. Ekipa iz Soluna promašila je sve što je mogla, ali posle svega, nema tako loš rezultat pred revanš sledeće srede.

Na meču Gent – Dinamo Kijev, naša kladionica nudi kvotu 3.75 za igru ug 4+.

Već u sedmom minutu, Solunjani su dobili penal. Pelkas je očajno šutirao i znatno olakšao posao golmanu Krasnodara Safonovu.

Na scenu je potom stupio preporođeni Andrija Živković. Sjajno je prošao po levoj strani, pronašao Pelkasa koji ovog puta ne greši – 0:1.

Samo pet minuta kasnije, ruski tim je izjednačio. Francuz Kabela je iznudio penal, a Šveđanin Klason bio vrlo siguran sa 11 metara.

PAOK je i u nastavku prvi stigao do prilike, i to velike. El Kaduri je pogodio stativu! Samo dva minuta kasnije, domaćin je preokrenuo. Ostao je utisak da je drugi Živković u solunskom timu, do tada sigurni golman Živko, morao ranije da napusti gol. Berg ga je lobovao, a Kabela ubacio loptu u praznu mrežu.

Salcburg je posle prvog poluvremena u Tel Avivu bio u minusu. Ekipa iz Austrije koju je pre dve godine baš u ovoj fazi eliminisala Crvena zvezda, okrenuo je sve u svoju korist za samo devet minuta u nastavku. Moglo bi da se kaže da je Salcburg jednom nogom već u Ligi šampiona.

U duelu praške Slavije i Mitjilanda je bilo uzbuđenja, posebno pred golom domaćina, ali ne i pogodaka. Pred revanš u Danskoj je sve otvoreno.