KVALIFIKACIJE ZA LŠ Severnomakedonci otišli kući sa četiri gola u mreži

,

Fudbaler Karabag Agdama Uroš Matić (Foto: Printskrin)

Ništa od senzacije u Bakuu. Prvak Azerbejdžana Karabag Agdam u utorak je lako izašao na kraj sa predstavnikom Severne Makedonije, Sileksom, u 1. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona – 4:0 (2:0).

KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA: Kvota u MaxBetu na pobedu Suduve protiv Flore je 2.35.

Ekipa za koju igra srpski vezista Uroš Matić rutinski je savladala goste. Povela je na vreme, već u 11. minutu golom Romera, posle čega je bilo mnogo lakše da se igra.

Gverijer je u 40. minutu duplirao prednost, a potom u 51. pogodio za 3:0. Oba gola je dao posle prekida. Konačan rezultat je postavio Emreli u 80. minutu.

Matić je proveo svih 90 minuta na terenu, dok su za Sileks igrala tri igrača sa srpskim pasošem. Srđan Drašković je odigrao ceo meč, dok je Miloš Žeravica zamenio upravo Denisa Ristova u 59. minutu.

Karabag Agdam će u drugom kolu kvalifikacija da igra protiv boljeg iz duela Šerifa (Moldavija) i Fole Eš (Luksemburg).