Fudbal

KVALIFIKACIJE ZA SP – AFRIKA Alžir u osmoj brzini juri ka Kataru – Džibuti pao 8:0! (VIDEO)

,

Slimani je postigao četiri gola za Alžir (Foto: Beta/AP)

Startovale su kvalifikacije u afričkoj zoni, a o pobedi Alžira pisaće se danima. Tim sa severa Crnog kontinenta tukao je Džibuti sa 8:0.

Na meču Venecuela – Argentina, naša kladionica nudi kvotu 2.10 za igru ug 3-5.

Džibuti je načeo Slimani golom u 5. minutu. Jusuf je u 23. minutu dobio direktan crveni karton i tada su Alžirci natrpali mrežu gostiju do vrha. Slimani je u 25. minutu iz penala povisio na 2:0. Samo minut kasnije je Bensebaini povisio na 3:0. Do kraja prvog poluvremena precizan sa “bele tačke” bio je Bunedža.

Slimani je het-trik kompletirao u 46. minutu, a samo sedam minuta kasnije je napadač Liona postigao i svoj četvrti gol, šesti za Alžir. Džibuti su dotukli Marez i Zeruki u 67. i 69. minutu. Posle toga četa Belmadija je povukla ručnu kočnicu.

Maroko je sa 2:0 bio bolji od Sudana. Aguerd je načeo goste golom u 10. minutu. Konačan rezultat postavio je Abdala autogolom u 53. minutu.

Kenija je sa ugandom odigrala 0:0, a 90 minuta za domaćina je igrao fudbaler Crvene zvezde na pozajmici u Metalcu Odada. Vezista je odigrao dobar meč o čemu svedoči da Kenija nije primila gol. Burkina Faso je sa 2:0 pobedila Niger u gostima, a strelci su bili Traore i Konate.