KVALIFIKACIJE ZA SP – JUŽNA AMERIKA Čileanci preleteli preko La Paza, Sančez nokautirao Boliviju (VIDEO)

Branko Sekulovic

,

Sančez postiže prvi gol za Čile iz slobodnog udarca (Foto: Printskrin/Jutjub)

Reprezentacija Čilea je u prvoj utaikmici 16. kola južnoameričkih kvaklifikacija kao gost u La Pazu pobedila Boliviju rezultatom 3:2. Ovo je Čileancima izuzetno važan trijumf i sada im ostaje da navijaju za Ekvador, koji gostuje Peruu, kako bi im šanse za direktan plasman u Katar bile veće nego pre ovog kola.

Naša kladionica nudi kvotu 2.55 za pobedu Denvera na gostovanju Minesoti.

Zbog loših vremenskih uslova početzak meča kasnio je 30 minuta, a već posle 14 minuta igre Čile je poveo fantastičnim golom Sančeza iz slobodnog udarca. Očigledno su se gosti dobro adaptirali na veliku nadmorsku visinu koja predstavlja problem svakom gostu u La Pazu. Bolivija je napadala, Čile odgovarao iz kontri, ali se na poluvreme sa egalom, je rje Enumba u 37. minutu doneo izjednačenje.

Dugo se u nastavku meča ništa nije dešavalo, a onda je usledio pakleni finiš. Najpre je Espinoza u 77. minutu doneo Čileu novo vođstvo, a kada je Sančez pet minuta pre kraja postigao svoj drugi, a treći gol za Čileance, izgledalo je da je sve gotovo. Ipak, Moreno dva minuta pre kraja smanjuje na 2:3, a od tog trenutka pa sve do isteka šestominutne nadoknade, gosti su drhtali, ali su ipak uspeli da sačuvaju vođstvo i time upišu na konto tri velika boda.