ŠPANIJA

LA LIGA Atletiko preokretom potopio “podmornicu” (VIDEO)

,

Anhel Korea (Foto: Beta/AP)

Atletiko je ponovo na mestu koje vodi u Ligu šampiona, što je i ove sezone maksimalno dostignuće Madriđana. “Jorgandžije” su u derbiju preokretom savladale Viljareal – 3:1 (1:1).

Na meču meksičke lige Huarez – Santos Laguna, naša kladionica nudi kvotu 3.50 za igru 2-2.

“Žuta podmornica” je bolje ušla u duel i povela već u 16. minutu, posle lepog udarca Paka Alkasera sa 16 metara.

Pokušali su gosti da održe prednost do odmora i nisu uspeli u tome. Korea se odlično reagovao na jednu dubinsku loptu i uspeo da prevari do tada odličnog golmana Asenha.

Imao je Viljareal izuzetnu priliku da ponovo povede, ali je u 63. minutu Oblak čudesno odbranio udarac Morena. Samo minut kasnije, viđena je presuda.

Strelac izjednačujućeg pogotka Korea našao se na desnoj strani šesnaesterca. Poslao je kratak centaršut, a Koke natrčao i udarcem glavom smestio loptu u mrežu.

Iako je Simeone velemajstor da sačuva rezultat, njegovi izabranici su se pobrinuli da mirnije dočeka finiš. Žoao Feliks je pucao, lopta je nekoga zakačila i pored nemoćnog Asenha odsela u golu.