Fudbal

LA LIGA Atletiko u naletu, srušena Majorka!

,

Alvaro Morata strelac dva gola za "jorgandžije" (Foto: Beta/AP)

U prvom meču 34. kola La Lige Ateltiko je na svom Vanda Metropolitano stadionu pobedio Majorku 3:0 (2:0).

Španija 2: Na meču Numansija – Ekstremadura, naša kladionica nudi kvotu 2.38 za igru ug 3+.

Atletiko je rešio da što pre reši pitanje trećeg mesta. U Madridu bez mnogo muke pobeđena je Majorka sa 3:0, na krilima sjajnih Morate i Kokea. Prvi je postigao dva gola, a drugi upisao asistenciju i gol.

Atletiko Madrid je krenuo ofanzivno od samog starta utakmice, ali je pr u šansu stvorio tek u 18. minutu kada je Karasko iz 16 metara tukao preko gola. Majorka je uzvratila četiri minuta kasnije kada je pokušao Baba glavom, ali je bio neprecizan. Atletiko je uzvratio nedugo zatim, ali je Žoao Feliks bio neprecizan.

Jorgandzije su povele u 29. minutu kada je nad Moratom napravljen penal. Snažni napadač je izveo udarac sa ‘bele tačke’ – 1:0. Samo minut kasnije mogao je Feliks da duplira prednost, ali se Portugalcu nije dalo. Ipak, do kraja prvog dela četa Dijega Simeonea je duplirala prednost. Koke je sjajno uposlio Moratu i spasa za Majorku nije bilo – 2:0.

Tim sa Baleara je prvi zapretio u drugom poluvremenu. Pokušao je Čučo u 52. minutu, ali bez promene rezultata. Sedam minuta kasnije na drugoj strani je pokusao Vitolo, ali je Reina bio na mestu. Atletiko je pitanje pobednika rešio u 79. minutu kada je Koke uz dosta sreće pogodio sa distance.