ŠPANIJA

LA LIGA Barselona bez isključenog Levandovskog preokretom do pobede u Pamploni! (VIDEO)

Branko Sekulovic

,

Rafinja postiže pobedonosni gol za Barselonu na meču sa Osasunom (Foto: FK Barselona)

Barselona je preživela gostovanje u Pamploni. Osasuna je vodila na poluvremenu sa 1:0, od 31. minuta imala i igrača više jer je zbog dva žuta kartona isključen Robert Levandovski, ali su Katalonci u nastavku postigli dva gola za trijumf i overu prvog mesta u primeri!

BUNDESLIGA Lajpcig u sredu od 20.30 dočekuje Frajburg a naša kladionica daje kvotu 1.80 na pobedu domaćina

Meč je za Osasunu krenuo kao iz snova, jer je već u 6. minutu Garsija postigao gol za 1:0. A onda u 31. minutu Levandovski, koji je već imao žuti karton, u skoku udara laktom u vrat Garsiju i sudija mu pokazuje drugi žuti, odnosno crveni karton! Gol minusa na poluvremenu i igrač manje nisu nagoveštavali ništa dobro za Katalonce u nastavku.

Međutim, Barselona je pokazala da je ne treba otpisivati nikada. već u prvom pravom napadu u nastavku Pedri donosi izjednačenje, a u 85. minutu i pootpuni preokret. De Jong je sa centra terena uputio visoku loptu u šesnaesterac Osasune, gde je rafinja zahvatio glavom i preko golmana ubacio u mrežu. Podigli su domaći ruke reklamirajući ofsajd, ali nisu se oglasili ni pomoćni sudija a ni VAR, pa je barsa povela, a zatim i sačuvala prednost za trijumf u Pamploni – 1:2.

Atletik je u Bilbau lako izašao na kraj sa Valjadolidom. Domaći su napali od prvog minuta, a navijači su na vođstvo svojih miljenika čekali do 18. minuta kada je Guruzeta doneo 1:0. Isti igrač je u 51. minutu povisio na 2:0 i tada je meč praktično bio rezultatski prelomljen, jer valjadolid nije imao snage i moći za nešto više. Konačan rezultat, 3:0 za Atletik, postavio je Vivian u 78. minutu.

Elče je razočarao svoje navijače iako je u 16. minutu golom Lirole poveo protiv Đirone. Gosti se, međutim, nisu predavali pa su do odlaska na odmor izjednačili golom Martina u 39. minutu. Pootpuni preokret u 69. minutu kada kasteljanos postiže drugi gol za Đironu, štoo je bio i konačan rezultat ovog meča – 1:2.