ŠPANIJA

LA LIGA Dmitrović debitovao pobedom, Zidanov sin pocrveneo

,

Marko Dmitrović (Foto: Starsport)

Srpski internacionalac Marko Dmitrović pobedom je debitovao za Sevilju. Ekipa iz Andaluzije je slavila u duelu sa povratnikom u elitno društvo Rajo Valjekanom – 3:0 (1:0).

Španija 2: Na meču Malaga – Mirandes, naša kladionica nudi kvotu 3.50 za igru 1-1.

Ključni uticaj na razvoj utakmice imao je detalj iz 16. minuta. Golman tima iz predgrađa Madrida Luka Zidan, sin Zinedina Zidana, skrivio je penal i dobio direktan crveni karton. S bele tačke je siguran bio En Neziri, a to je bila i jedina interesantna situacija u poluvremenu koje je trajalo 54 minuta.

Brojčano nadmoćnija, Sevilja je mirno čekala priliku da uveća prednost. Takva je stigla posle 10 minuta u nastavku, a strelac je bio Argentinac Erik Lamela, letnje pojačanje iz Totenhema. Isti igrač je na dodavanje En Nezirija potvrdio trijumf u 83. minutu.

Već starosedelac u timu Sevilje Nemanja Gudelj, meč je do prvog minuta nadoknade proveo među rezervnim igračima.

LA LIGA, 1. kolo

Selta – Atletiko Madrid 1:2 (0:1)

(Aspas 59. penal, ck. Maljo 90+9 – Korea 23, 64, ck. Ermoso 90+9)

Barselona – Sosijedad 4:2 (2:0)

(Pike 19, Brejtvajt 45+2, 59, Serhi Roberto 90+1 – Lobete Sienfuengos 82, Ojarzabal 85)

Sevilja – Rajo Valjekano 3:0 (1:0)

(En Neziri 19. penal, Lamela 55, 83 – ck. Zidan 16)

Kadiz – Levante 1:1 (0:1)

(Espino 90+7 – Morales 39)

Majorka – Betis 1:1 (1:0)

(Olivan 25 – Huanmi 59)

Alaves – Real 1:4 (0:0)

(Hoselu 64. penal – Benzema 48, 62, Naćo 56, Žunior Vinisijus 90+2)

Osasuna – Espanjol 0:0

Valensija – Hetafe 1:0 (1:0)

(Soler 11 penal)

20:00 Viljareal – Granada

22:00 Elče – Atletik Bilbao

Barselona počela život bez Mesija, vodila ubedljivo, pa se tresla od straha (VIDEO)

PARTIZANOVOM RIVALU SAMO BOD Santa Klara ispustila pobedu u 100. minutu! (VIDEO)