ŠPANIJA

LA LIGA Dva gola Fatija u razmaku od 100 sekundi za rutinsku pobedu Barselone

,

Ansu Fati (Foto: Beta/AP)

Fudbaleri Barselone su rutinski upisali trijumf u 22. kolu La Lige. Katalonci su na Nou kampu u nedelju savladali Levante sa 2:1 (2:0).

Kvota u MaxBetu na to da će Sampdorija da ostane neporažena protiv Napolija je 1.95.

Junaci ovog trijumfa su Lionel Mesi i 17-godišnji Ansu Fati, koji su zaslužni za dva pogotka u razmaku od stotinak sekundi. Posle toga je Barselona mirno privela meč kraju, uz blagi pad koncentracije u poslednjem minutu koji je kažnjen golom.

Veliki talenat španskog fudbala je prvi pogodak postigao u 30. minutu. Izbegao je ofsajd zamku, dobio fenomenalnu loptu od Mesija i potom rutinski rešio situaciju “jedan na jedan” sa golmanom Levantea, Abarisom.

Već u sledećem napadu su navijači slavili novi pogodak. Ponovo slična akcija, Argentinac je pronašao Fatija u šesnaestercu, a on pogodio za 2:0.

Nije bilo drame sve do poslednjeg minuta, kada je Ruben Ročina kaznio opuštanje Barseloninih igrača. Snažno je šutirao sa oko 25 metara, a lopta se odbila od zemlje malo ispred Ter Štegena. Nemac se spetljao i od njega je lopta ušla u gol. Ipak, za izjednačenje nije bilo dovoljno vremena.