MaxBet

ŠPANIJA

LA LIGA Krupan korak Hetafea ka Ligi šampiona

,

Fudbaleri Hetafea su u ponedeljak zabeležili prvi trijumf od kako se nastavila La Liga posle prekida zbog pandemije koronavirusa. Oni su u derbiju 32. kola španskog šampionata na svom terenu savladali Real Sosijedad sa 2:1 (1:0).

Na meču Majorka – Selta Vigo, naša kladionica nudi kvotu 2.05 za igru 1X&0-3.

Posle mirnijeg početka utakmice, praktično bez šansi, Hetafe je iznenada došao u sjajnu priliku da povede. Nju je i iskoristio, posle nepromišljenog faula Robina le Normanda u svom šesnaestercu u 19. minutu. Dosuđen je jedanaesterac, a siguran izvođač je bio Haime Mata.

Sa rezultatom 1:0 se otišlo na poluvreme, ali na izjednačenje u nastavku se nije dugo čekalo. U 55. minutu je Mikel Ojarzabal proigrao Adnana Januzaja, koji je preciznim šutem pogodio donji desni ugao Hetafeovog gola.

Remi nije odgovarao nijednom timu, tako da su obe ekipe igrale sve otvorenije kako se meč bližio kraju. Rezultat se nije menjao sve do 83. minuta, kada je Horhe Molina proigrao Matu u petercu, a njemu nije bilo teško da se po drugi put upiše u strelce i donese svojoj ekipi novo vođstvo. Kasnije će da se ispostavi i pobedu, pošto Baskijci nisu imali snagu da ponovo izjednače.

Hetafe je ovom pobedom na najbolji način iskoristio kiks Sevilje i prišao joj na samo dva boda razlike na tabeli. Sevilja zauzima trenutno četvrtu poziciju koja vodi u Ligu šampiona, a Hetafe je prvi ispod crte. Do kraja je ostalo da se odigra još šest kola.