ŠPANIJA

LA LIGA Real se provukao i u Valensiji (VIDEO)

,

Benzema stavlja tačku na utakmicu (Foto: Beta/AP)

Šampion ne blista od početka sezone, ali odrađuje posao. “Kraljevski klub” se provukao i na teškom gostovanju u Valensiji: Levante – Real Madrid 0:2 (0:1).

Na meču Barselona – Sevilja, naša kladionica nudi kvotu 2.70 za igru 1-1.

Za razliku od prethodne dve utakmice, Luka Jović se našao na klupi, a njegovo mesto na terenu zauzeo je Žunior Vinisijus. Mladi Brazilac je u 16. minutu posle kornera ostavljen potpuno sam na levoj strani šesnaesterca. Lagano je nanišanio, jer je imao dovoljno vremena za to i vrlo preciznim udarcem doneo prednost gostu.

Zidanov tim je ponovo imao mnogo sreće, a za čuvanje vođstva do daleke nadoknade može da se zahvali nespretnim fudbalerima Levantea i sjajnom golmanu Kurtoi. Belgijanac je u nekoliko situacija u drugom poluvremenu maestralno intervenisao i sprečio domaćina da izjednači, čak i da preokrene rezultat.

Kazna je stigla u petom minutu nadoknade. Karim Benzema je u kontri ostavljen oči u oči sa golmanom. Sjajni Francuz stigao je čak i da se poigra sa defanzivcem Levantea pre nego što je usledila egzekucija.