ŠPANIJA

LA LIGA Sevilja sve rešila za 20 minuta, prva pobeda Espanjola (VIDEO)

,

Fudbaleri Sevilje (Foto: Beta/AP)

Rafalna paljba u prvih pola sata, pa zatišje do kraja. To je epilog derbija igranog na stadionu “Ramon Sančez Psihuan”: Sevilja – Valensija 3:1 (3:1).

Kopa Sudamerikana: Na meču Penjarol – Atletiko-PR, naša kladionica nudi kvotu 4.05 za igru X-X.

Sevilja je sve rešila za tek nešto više od 20 minuta. Uraganski početak najavio je Papu Gomez, nekadašnji kapiten Atalante. Lato je autogolom povećao prednost domaćina, a Rafa Mir u 22. minutu doneo ogromnih 3:0. Po isteku 30. minuta završne brojke na semaforu postavio je Duro.

Bila je ovo treća pobeda Andalužana koji su ponovo najavili visok domet. Nemanja Gudelj je zaigrao od 77. minuta, u gostujućoj ekipi je Uroš Račić ostao među rezervama.

Čudna utakmica viđena je u Barseloni. U prvom poluvremenu, VAR je čak dva puta poništavao golove Raula De Tomasa. Ipak, napadač domaćina bio je “meč viner”, pošto je u 54. minutu bio precizan sa 11 metara. Bila je ovo prva pobeda povratnika u špansku elitu i već peti poraz ekipe iz Vitorije u isto toliko utakmica.