ŠPANIJA

LA LIGA Šok na Mestalji, Levandovski u 93. minutu doneo pobedu Barsi! Gorke pilule za “jorgandžije” i Sevilju (VIDEO)

Branko Sekulovic

,

Barselona iščupala tri boda u Valensiji (Foto: FK Barselona)

Barselona je nekako preživela Mestalju. Golom Roberta levandovskog u trećem minutu nadoknade, Katalonci su stigli do trijumfa od 1:0 i nastavili poteru za Realom.

BRAZIL 1: Naša kladionica daje kvotu 2.30 na pobedu Korintijansa protiv Gojasa u gradu Gojaniji. Utakmica između ovih ekipa je zakazana za 00.30.

Mogli su pre nadoknade i jedni i drugi do gola. Mreža Barselone zatresla se, doduše, u 50. minutu, strelac je bio Lino, međutim, reagovao je VAR, situacija je proverena i na kraju je gol poništen jer mu je prethodilo igranje rukom.

Kada se očekivalo da se meč završi bez golova i kada su navijači reala već videli svoj klub na “plus 5” iako tek sutra igra meč sa Đironom, na scenu je stupio Robert Levandovski i doneo Kataloncima tri velika boda, koja će im svakako mnogo značiti i na psihološkom planu posle fijaska u Ligi šampiona.

Fudbaleri Rajo Valjekana pobedili su kao gosti Sevilju rezultatom 1:0. Ovo nije nimalo povoljan rezultat za tim naših reprezentativaca Nemanje Gudelja i Marka Dmitrovića. Tim je trenutno na 16. poziciji sa 10 bodova i sledi veoma uzbudljiva borba za opstanak u eliti. Jedini pogodak na meču postigao je  iskusni Alvaro Garsija na asistenciju Unaija Lopeza u 61. minutu meča. Marko Dmitrović i Nemanja Gudelj su odigrali svih 90 minuta na ovom meču, međutim nisu uspeli da obraduju domaće navijače.

Fudbaleri Kadiza pobedili su na domaćem terenu Atletiko Madrid sa 3:2. Bio je ovo jedan od uzbudljivijih mečeva ove sezone, a Kadiz je zasluženo došao do tri boda. Kadiz je do prednosti došao već u prvom minutu meča kada je preizan bio Bogodna na asistenciju Espina. Ovaj rezultat je na semafor bio sve do 81. minuta, a zatim je Fernandez duplirao prednost domaćeg tima. Samo četiri minuta kasnije, Ernandez je postigao autogol za 2:1, a zatim je Žoa Felks u 89. minutu poravnao rezultat. Ipak, iskusni Sobrino je ponovo obradovao navijače Kadiza i to devetom minutu sudijske nadoknade.