LA LIGA Valjadolid šokirao Eibar s dva gola u nadoknadi vremena (VIDEO)

Dejan Prlina

,

Marko Dmitrović (Foto: Starsport)

Nije kome je rečeno, nego kome je suđeno. Valjadolid je slavio u Eibarus  2:1 (0:0) i tako ovoj ekipi naneo tek treći poraz na domaćem stadionu u ovoj sezoni. Do 90. minuta Eibar je vodio s 1:0, a onda su usledila dva gola gostiju u nadoknadi vremena za potpuni šok domaćih navijača.

Domaćin je poveo u 54 minutu. Posle centaršuta s leve strane i gužve ispred gola gostiju, lopta je došla do Fabijana Oreljane, kome nije bilo teško da sa nekoliko metara savlada Masipa.

Međutim, gosti se nisu predavali, u prvom minutu nadoknade vremena su izjednačili golom Danijelea Verdea iz penala. Prethodno je golman Eibara Marko Dmitrović nagazio protivničkog igrača i sudija je opravdano pokazao na belu tačku.

I kada se pomislilo da će svakom da pripadne po bod, usledila je velika greška domaćih na sredini terena, Gvardiola se stuštio ka golu domaćina i rutinski savladao Dmitrovića.