MaxBet Sport

Ovo je pojednostavljena verzija strane. Idi na originalni članak.

Lazić o odlasku iz Zvezde: „Nisu me pozvali u kancelariju, već u separe kafića! Dozetu su uvalili da mi saopšti da odlazim“

Branko lazić i Zvezda (Foto by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

Branko Lazić prvi put je otvoreno govorio o rastanku sa Crvenom zvezdom, otkrivši da nije bio razočaran samom odlukom kluba, već načinom na koji mu je saopšteno da više nije u planovima.

Legendarni kapiten crveno-belih, koji je godinama bio simbol Zvezde i jedan od najtrofejnijih igrača u istoriji kluba, priznao je da je očekivao mnogo više poštovanja nakon svega što je pružio klubu.

Posle eliminacije od Spartaka u polufinalu KLS-a usledili su razgovori sa igračima, a ubrzo je stigao i poziv koji je nagovestio kraj saradnje.

– U jednom momentu je usledio poziv od menadžera, odmah sam skontao o čemu se radi, bez da mi išta saopšti. Mogao je i samo da me cimne. On mi javlja da Zvezda hoće da raskine ugovor. Ja rekao dobro. Kao ja, Luka (Mitrović) i Neda (Nedović). Ja kao samo domaći? On kaže da.

Lazić ističe da mu nije smetalo što klub želi da krene drugim putem, već što niko od čelnika nije imao potrebu da mu to lično saopšti.

Branko Lazic,  (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

„Očekivao sam da me pogledaju u oči“

Dugogodišnji kapiten smatra da je zaslužio direktan razgovor sa ljudima koji vode klub.

– Ja sam tu proveo određeni broj godina, očekivao sam da će se desiti na ljudskiji način, sa više respekta.

Otkrio je i kako je na kraju saznao detalje odluke.

– Očekivao sam da će me pozvati u kancelariju, da tamo bude i predsednik, i sportski direktor, i generalni menadžer. I gde će mi izneti obrazloženje zašto je doneta ta odluka. Isključivo je sve išlo preko menadžera, sem tog jednog momenta gde su uvalili Milanu Dozetu da mi saopšti.

Potom je uz osmeh dodao:

– Ja sam i dan-danas super sa Dozetom, uvalili su mu da mi saopšti i to je urađeno u Žaku (kafić ispred Pionira). Ako ćemo da budemo detaljni, nije za običnim stolovima, nego u separeu.

Zvanično: Miloš Teodosić je novi sportski direktor Crvene zvezde!

Nije bilo oproštajne utakmice

Lazić je objasnio i zbog čega nije dobio oproštajnu utakmicu u dresu Crvene zvezde.

Nakon raskida ugovora verovao je da će pronaći novi klub i nastaviti karijeru, zbog čega nije razmišljao o zvaničnom oproštaju. Treniralo se neko vreme sa FMP-om, bilo je i nekoliko ponuda, ali nijedna nije ispunila njegove uslove.

Ipak, naglasio je da se još nije zvanično penzionisao i da mogućnost povratka na teren i dalje postoji.

– Ja sebe ne smatram zvezdom, superstarom, nikad nisam tražio posebne tretmane, nikad nisam izvoljevao. Proveo sam tu određeni broj godina, mislim da sam zaslužio taj momenat da sednemo, da me pogledaš u oči i da mi kažeš. Njima na čast.

Dugogodišnji kapiten tako je prvi put detaljno objasnio pozadinu jednog od najneočekivanijih rastanaka u novijoj istoriji Crvene zvezde.