Lazović majstorijom načeo Inter, “neroazuri” do kraja samo do boda (VIDEO)

,

Darko Lazović sa saigračima iz Verone (Foto: Beta/AP)

Inter je došao u Veronu kao favorit, ali je već na početku meča progutao knedlu, koju je servirao srpski internacionalac Darko Lazović. Poznat mahom po asistencijama, reprezentativac Srbije je bio strelac već u drugom minutu.

Italija 2: Na meču Benevento – Venecija, naša kladionica nudi kvotu 4.90 za igru X-1.

Uobičajeno, prošao je po levom krilu. Tada je usledio trenutak čarolije. Čačanin se poigrao sa Škrinjarom, prošao ga kao na malom fudbalu, a onda izbliza, sasvim iskosa savladao Handanovića. Bio je ovo treći gol Darka Lazovića u 32. utakmici za Veronu ove sezone. Osim toga, ima šest asistencija.

Na njegovu žalost, Verona nije uspela da sačuva vođstvo do kraja utakmice. Odoleli su do poluvremena, ali je na kraju meč okončan rezultatom 2:2. Tim iz Milana je bio nadomak pobede, a da je do nje došao junak “neroazura” bio bi Antonio Kandreva. On je i doneo izjednačenje u 49. minutu.

Taj pogodak je doneo dodatnu energiju gostima, koji su uz dosta sreće stigli do preokreta. Upravo je Kandreva u 55. minutu probio po desnom krilu, uputio centaršut, ali je lopta na putu ka šesnaestercu pogodila Dimarka. Od njega se odbila ka golu Verone, a golman Silvestri nije uspeo da se snađe i da interveniše.

Delovalo je da će Verona teško do boda, pogotovo pošto je Lazović je izašao iz igre u 86. minutu. Međutim, već u sledećem napadu je Rahimi uspeo da pored dvojice čuvara uđe u šesnaesterac rivala, a zatim ostavi povratnu loptu do Migela Velosa, koji je snažnim šutem postavio konačnih 2:2.