LIGA 1 Crveno nedeljno popodne u Francuskoj

,

Petar Škuletić je sa Monpeljjeom osvojio samo bod (Foto: Starsport)

Šet golova i četiri crvena kartona, bilans je nedeljnog fudbalskog popodneva u Francuskoj. Gubitnik dana je Monpelje, koji je dramatičnim remijem protiv Anžea najavio oproštaj od evropskih ambicija.

Na meču Marselj – Nica, naša kladionica nudi kvotu 27 za igru 2-1.

Ekipa za koju je Petar Škuletić igrao od 65. minuta, već posle 15 minuta vodila je 2:0. Umesto viđene katastrofe gostiju, u finišu je usledio šok. Anže je u 80. minutu smanjio, a u drugom minutu nadoknade i izjednačio.

Sent Etjen i Lil su odigrali vrlo nervozan meč koji je odlučen golom najboljeg fudbalera gostiju Nikolasa pepa u 87. minutu. U finišu se crvenelo na terenu. Najpre je drugi žuti karton dobio Matje Debuši, nekadašnji bek Arsenala, a tri  minuta kasnije, direktan crveni karton dobio je Hazri. U domaćem timu ceo meč odigrao je Neven Subotić.

Utakmica u Tuluzu rešena je golom Jaje Sanogoa, poput Debušija nekada igrača Arsenala, već u 20. minutu. Sve je bilo jasno kada je fenjeraš u smiraj prvog poluvremena ostao sa igračem manje.

LIGA 1 – 28. KOLO

Monpelje – Anže 2:2 (2:0)

(Delor 3, Skiri 16 – Fulžini 80, Baoken 90+2)

Sent Etjen – Lil 0:1 (0:0)

(ck. Debuši 90, ck. Hazri 90+3 – Pepe 87)

Tuluz – Gengan 1:0 (1:0)