LIGA 1 Lil preživeo teško gostovanje i ostao prvi na tabeli

,

Fudbaleri Lila su teže nego što se to očekivalo došli do novih bodova u šampionatu Francuske. Oni su u petak u 32. kolu Lige 1 kao gosti savladali Mec sa 2:0 (0:0).

LIGA 1: Kvota u MaxBetu na trijumf PSŽ-a protiv Strazbura je 1.80.

Domaćin je propustio idealnu priliku da povede već u 17. minutu. Hoze Fonte je igrao rukom u šesnaestercu Lila, sudija Turpan je pokazao na belu tačku, ali Aron Iseka Leja nije bio dovoljno precizan. Šut je odbranio Majk Manjan.

Mec je kasnije propustio još nekoliko dobrih prilika, preko Leje, Sara i Bulaje. Konačno, Burak Jilmaz je prekinuo mučenje Lila u 60. minutu.

Renato Sančez je poslao dobru loptu ka Turčinu, a on je potom uputio dobro odmeren šut za 1:0.

Posle tog gola gosti su uspeli da smire utakmicu, a u finišu i da overe trijumf. Zeki Čelik je bio strelac, posle asistencije Domagoja Bradarića. Lil je tim trijumfom sačuvao prednost na tabeli u odnosu na drugoplasirani Pari Sen Žermen, koji sada ima i meč manje.