LIGA 1 Lion lako sa Strazburom

,

Fudbaleri Liona (Foto: Beta/AP)

Na zatvaranju petog kola francuske elitner lige, Lion je lako izašao na kraj sa Strazburom – 3:1 (1:0).

Francuska 2: Na meču Avr – Tuluz, naša kladionica nudi kvotu 2.12 za pobedu gosta.

Domaćin je rano načeo goste, golom Dembelea već u osmom minutu. Prednost je udvostručio Denajer u 64, a tačku na pobedu stavio Paketa u 87. minutu. Gosti su u dalekoj nadoknadi uspeli samo da smanje, sa penala.

Bila je ovo tek druga pobeda Liona u sezoni. Strazbur je pretrpeo treći poraz.

LIGA 1, 5. KOLO:

Monpelje – Sent Etijen 2:0 (1:0)

(Mavididi 32, German 62)

Bordo – Lens 2:3 (0:2)

(Mangas 61, Onana 88 – Kakuta 39, Medina 43, Sotoka 90+5 penal)

Lion – Strazbur 3:1 (1:0)

(Dembele 8, Denajer 64, Paketa 87 – Dialo 90+6 penal)

Lorijen – Lil 2:1 (1:1)                                                                                                                                                                  (Laurente 7, Mofi 87 – Jilmaz 25)

PSŽ – Klermon 4:0 (2:0)