LIGA 1 Marselj bolji od Liona, doleteo na drugu poziciju

,

Paje pogađa sa bele tačke (Foto: Beta/AP)

Ligu šampiona igraju sjajno, ali u Francuskoj nastavljaju da posrću. Derbi na Velodromu dobio je domaćin: Marselj – Lion 2:1 (2:0).

Na meču Karlsrue – Aue, naša kladionica nudi kvotu 2.15 za pobedu domaćina.

Domaćin je najveći deo posla završio u prvom poluvremenu, i to najviše zaslugom jednog čoveka. Dimitri Paje je najpre bio siguran izvođač penala, a u 39. minutu je vrlo preciznim, prizemnim udarcem duplirao vođstvo Marselja.

Lion je pokazao zube u nastavku. Na vreme je uspeo da smanji, pogotkom Traorea u 59. minutu, ubrzo ostao i sa čovekom više na terenu. Takvu prednost, međutim nije uspeo da iskoristi, jer je i iskusni golman Mandanda bio vrlo siguran.

Srpski internacionalac Nemanja Radonjić derbi je presedeo na klupi. Marselj se ovom pobedom probio na drugo mesto, iza neprikosnovenog PSŽ. Lion je očajan, 14. sa samo 16 bodova. A, u Ligi šampiona je pred ulaskom među 16…