LIGA 1 Strazbur i dalje bez pobede, Ren lako do tri boda

Branko Sekulovic

,

Kalimuendo postiže prvi gol za Ren na meču u Strazburu (Foto: FK Ren)

Fudbaleri Rena pobedili su kao gosti ekipu Strazbura rezultatom 3:1 i makar privremeno se domogli pete pozicije na tabeli. A što se Strazbura tiče, i dalje je jedina ekipa koja u dosadašnjem toku šampionata nije zabeležila nijednu pobedu.

FRANCUSKA 1 Šampion PSŽ od 21.00 dočekuje Nicu, a kbvota naše kladionice na igru ukupono golova 4+ je 2.05.

Da će po Strazbur stvari ponovo biti loše videlo se u prvih pola sata. Prvo je u 19. minutu VAR poništio gol Kevina Gameira, razlog je bio ofsajd, a devet minuta kasnije domaći su ostali sa desetoricvom na terenu pošto je isključen Nijamsi. Gosti to koriste sedam minuta pre odlaska na odmor kada Kalimuendo postiže prvi gol za Ren.

U nastavku, već posloe četiri  minuta Terije duplira prednost Rena, a tačku u rezultatskom smislu stavio je Đuri golom u 61. minutu za 0:3. Utešni gol Strazbur je postigao u 72. minutu, a strelac je bio Dialo iz penala.