LIGA 1 Tuluz petom brzinom kroz Okser! Klermon srušio Ren u 95. minutu

Branko Sekulovic

,

Detalj sa meča između Klermona i Rena (Foto: FK Ren)

U prvih pet mečeva 18. kola šampionata Francuske bilo je manje uzbuđenja nego što se očekivalo. Najbolji utisak ostavio je Tuluz koji je deklasirao Okser u gostima, bilo je 5:0, a pojedini klubovi, poput Nanta i Liona, ostali su dužni navijačima. Ren je poražen na gostovanju u Klermonu golom u petom minutu nadoknade…

ENGLESKI LIGA KUP Na meču Sautempton – Mančester siti naša kladionica nudi kvotu 2,25 za igru ug 4+.

Najubedljiviji trijumf ostvarili su fudbaleri Tuluza koji su bukvalno protutnjali kroz Okser. Već u 4. minutu Čaibi je pogodio za 0:1, a ceo posao gosti su završili u prvom poluvremenu jer su do odlaska na odmor postigli još dva gola. Tačku su u 75. odnosno 88. minutu stavili Abuhlal i Dalinga.

Pobedu na strani proslavili su i fudbaleri Remsa, koji su na Korzici bili bolji od Ažaksjoa. Jedini gol na meču postigao je Munetsi već u 3. minutu. Brest i Lil pdelili su plen u meču bez golova i bez previše izglednih prilika.

Zato je uzbudljivo bilo na meču Klermon – Ren. Domaćin je imao vođstvo na poluvremenu, gosti su izjednačili 15 minuta pre kraja, ali su ubrzo ostali sa devetoricom igrača na terenu jer su isključeni Burigu i Omari. Ipak, domaći su u samom finišu iskoristili ovu brojčanu prednost i golom Gastiena u 95. minutu došli do pobede.

Veliki promet, mala zarada bio bi opis utakmice između Nanta i Liona za koji je zaigrao i hrvatski reprezentativac Lovren, protiv čijeg dolaska u Francusku je sve glasnija tamošnja javnost. Mreže su mirovale, pa su rivali upisali na konto po bod.