LIGA EVROPE

LIGA EVROPE Astana pobedila u 88. i došla nadomak prolaza dalje

,

Detalj sa utakmice Astana - Jablonec (Foto: Beta/AP)

Fudbaleri Astane su ostvarili jako važnu pobedu u 4. kolu Lige Evrope. Šampion Kazahstana je u 88. minutu srušio Jablonec za tri boda koja su ga približili plasmanu u šesnaestinu finala – 2:1 (1:1).

Srpski reprezentativac Antonio Rukavina je odigrao čitav meč, ali nije učestvovao kod golova domaćina.

Prva je Astana i došla do prednosti, u 18. minutu, kada je Pedro Enrike bio najtrezveniji posle kornera i loše reakcije odbrane češkog predstavnika.

U četvrtak od 21.00 sastaju se Arsenal i Sporting. Kvota u MaxBetu na “tobdžije” je 1.28.

Zajinutdinov je loše reagovao u finišu prvog poluvremena, zakačio je loptu koja je išla prema njegovom golu i tako zbunio golmana, pa je Jablonec na odmor otišao sa nerešenim rezultatom.

U nastavku su bolji bili gosti, bili su bliži drugog gola, a kazna za promašene prilike je stigla u 88. minutu.

Posle centaršuta sa leve strane, Tomasov je vratio loptu Postnjikovu, a defanzivac Astane je sjajno reagovao, pa su Kazahstanci uspeli da dođu do druge pobede u grupi.