LIGA EVROPE

LIGA EVROPE Lacio prošao dalje, prošlogodišnji finalista ispada posle grupne faze

,

Lacio i Marselj u borbi za evropsko proleće (Foto: Beta/AP)

Fudbaleri Lacija su dva kola pre kraja obezbedili plasman u šesnaestinu finala Lige Evrope, prošlogodišnji finalista Olimpik iz Marselja završava takmičenje u grupi. To je poznato posle njihovog direktnog okršaja na Olimpiku, okončanog pobedom Italijana sa 2:1 (1:0).

Marselj je bio bolji u prvom poluvremenu, stvorio je veći broj šansi, ali je za promašaje surovo kažnjen u prvom minutu nadoknade. Bukvalno prvi šut Rimljana je završio u golu, pošto je Marko Parolo dobro šutirao glavom posle centaršuta Imobilea.

Trebalo je petnaestak minuta u nastavku Francuzima da se oporave, a za to vreme je Korea uspeo da dublira prednost. On je u 55. minutu savladao Pelea, a asistent je ponovo bio Imobile.

Korejin gol je bio ukupno 100 koji je postigao Lacio u Ligi Evrope u svojoj istoriji. Rimljani su tako postali tek peti klub sa trocifrenim brojem pogodaka u tom takmičenju.

Gol Tovana u 60. minutu je vratio neizvesnost u meč, ali je Lacio ulaskom našeg reprezentativca Sergeja Milinković-Savića uspeo da se konsoliduje i sačuva prednost.

Za Marselj nije zaigrao Nemanja Radonjić, koji je čitav meč presedeo na klupi.

Pored Lacija, dalje je prošao i Ajntraht iz Frankfurta, koji je savladao Apolon na Kipru sa 3:2. Prvi gol je postigao naš reprezentativac Luka Jović, a treći Mijat Gaćinović.

Kiprani su preko Zelaje u finišu samo uspeli da smanje rezultat, ali ne i da ozbiljnije ugroze Nemce.

Spartak – Rendžers 4:3 (2:3)
(Melgareho 22, Tavenijer (a. g.) 35, Adriano 58, Hani 59 – Eremenko (a.g.) 5, Kandejas 27, Midlton 41)

Grupa H
Apolon – Ajntraht F. 2:3 (0:1)
(Zelaja 71, 90+4 (pen) – Jović 16, Aler 55, Gaćinović 58)

Akhisar – Sevilja 2:3 (0:2)
(Manu 52, Ajik 79 – Nolito 12, Promes 39, Banega 86 (pen))
Krasnodar – Standard 2:1 (0:1)
(Sulejmanov 79, Vanderson 82 – Karsela-Gonzalez 19)

Grupa K
Astana – Jablonec 2:1 (1:1)
(Pedro Enrike 18, Postnjikov 88 – Zajinutdinov 41 (a.g))
Dinamo Kijev – Ren 3:1 (1:0)
(Verbić 13, Mikolenko 68, Šaparenko 72, Sibačeu 90)

Sudija: Vladislav Bezborodov
Lacio: Strakoša, Valas, Luiz Filipe, Aćerbi, Marušić, Parolo, Kataldi, Beriša, Durmisi, Imobile, Korea
Marselj: Pele, Sakaj, Rami, Luiz Gustavo, Ćaleta-Car, Okampos, Tovan, Sanson, Strotman, Lopez, N’Žije

TOK MEČA:

90′ – Kraj utakmice. Marselj je ostao bez šanse da prezimi u Evropi.

88′ – (GENK – BEŠIKTAŠ 1:1) Adem Ljajić je ušao u igru za goste u 73. minutu, ali Turci nisu uspeli da izdrže. U 88. minutu je Berge izjednačio rezultat.

83′ – Srpski reprezentativac Milinković-Savić je zbog protesta i šutiranja lopte posle zvižduka dobio žuti karton.

76′ – Milinković-Savić je razmrdao domaćina. Srpski vezista je sada bio u dobroj prilici, ali je njegov šut nekako zaustavio Pele.

71′ – Umesto Beriše u igru je ušao Sergej Milinković-Savić. Imobile je potom bio u šansi, međutim njegov šut glavom je zaustavio Pele.

65′ – Umalo da Marselj izjednači. Strotman je raspalio po lopti sa oko 25 metara, ali je lopta na putu ka golu zakačila Parola i skrenula u korner.

60′ – GOOOOOOOOOOL! Prvi šut Marselja u drugom poluvremenu. N’žije je proigrao Tovana, ali je šut Francuza ukrotio Strakoša. Međutim, već u istom minutu Tuvan se ponovo našao u prilici, a ovog puta njegov šut je bio neodbranjiv.

59′ – (SPARTAK – RENDŽERS 4:3) Nastavlja se ludnica na Otkritije areni, u samo dva minuta Moskovljani stižu do preokreta. Luiz Adrijano je dao gol u 58. minutu, a u sledećem napadu je i Hani postigao pogodak.

58′ – (APOLON – AJNTRAHT FRANKFURT 0:3) Ponovo je Srbin strelac na Kipru, ali ovog puta je gol postigao Mijat Gaćinović.

55′ – GOOOOOOOOOOOL! Odlična akcija Lacija, koju je preciznim šutem završio Korea. Velikih 2:0 za domaće.

53′ – (BATE BORISOV – ČELSI 0:1) “Plavci” su se dugo mučili u Belorusiji, ali su ipak uspeli da probiju odbranu BATE-a. Žiru je strelac u maglovitom Borisovu.

46′ – Nastavljena je utakmica.

POLUVREME: Marselj je bio bolji 45 minuta, ali to nije bilo dovoljno da sa pozitivnim rezultatom ode na odmor. Lacio je prvi šut pretvorio u vođstvo.

45+1′ – GOOOOOOOOOOL! Delovalo je da će se prvo poluvreme završiti bez golova, ali je Parolo iskoristio uspavanost Francuza. Imobile je sa levog krila centrirao, praktično poslao balon, ali loša postavka štopera je omogućila Parolu da glavom donese prednost Laciju.

43′ – Tovan je ponovo zapretio Rimljanima. Lepo se izborio za poziciju i šutirao sa ivice šesnaesterca, ali pravo u Strakošu.

41′ – (SPARTAK – RENDŽERS 2:3) Uzbudljiv meč u Moskvi i čak pet golova u prvom poluvremenu. Midlton je u 41. minutu doneo novu prednost Škotima.

30′ – Tovan je pokušao iz slobodnog udarca, ali je samo pogodio živi zid Lacija.

22′ – Okampos je dobio žuti kartin zbog grubog faula.

19′ – Prilika za Lacio. Korea se našao u dobroj prilici, ali je izgubio korak i pao u šesnaestercu pre nego što je stigao da izbije pred Pelea. Tražio je penal, ali ruski sudija je pokazao da se igra dalje.

16′ – (APOLON – AJNTRAHT FRANKFURT 0:1) Nemci dolaze do prednosti na Kipru. Luka Jović je dao gol.

6′ – Velika prilika za Marselj. Sakaj je bio sam pred golmanom Lacija, ali je loše reagovao i Strakoša je stigao ispred njega do lopte.

1′ – Počela je utakmica na Olimpiku.