LIGA EVROPE

LIGA EVROPE Lud meč u Roterdamu, tri penala za goste i gol Joveljića

,

Dejan Joveljić sa saigračima (Foto: Beta/AP)

Izuzetno čudnu utakmicu odigrali su fudbaleri Fejenorda i Volfsburgera u četvrtak, u 2. kolu Lige Evrope. Holanđani su dominirali u Roterdamu, imali su mnogo veći posed lopte, više šuteva, ali su Austrijanci pobedili sa 4:1 (2:0).

BUNDESLIGA: Kvota u MaxBetu na pobedu Štutgarta protiv Šalkea je 2.25.

Do ovog senzacionalnog trijumfa i prvog mesta u grupi K stigli su zahvaljujući čak tri jedanaesterca, koji su im dosuđeni. Dva je u pogodak pretvorio Mihael Lindl, već u 4. i 13. minutu, a to je u velikoj meri i odredilo dalji tok utakmice.

Fejenord je zaostatak uspeo da smanji tek u drugom poluvremenu, u 54. minutu preko Berguisa. Posle toga je Lindl već u 60 bio strelac iz igre za het-trik, a konačan rezultat je postavio mladi reprezentativac Srbije, Dejan Joveljić.

Gol Mihaela Lendla sa bele tačke (Foto: Beta/AP)

Nekadašnji napadač Crvene zvezde, koji je u Volfsburgeru na pozajmici iz Ajntrahta, bio je starter u Roterdamu. U 66. minutu su mu saigrači prepustili da izvede treći penal na utakmici, a on je bio precizan.

Odmah posle tog gola je izašao iz igre, a na terenu ga je zamenio nekadašnji defanzivac Partizana, Nemanja Rnić. Rezultat se više nije menjao, ostalo je 4:1.

Veliko iznenađenje viđeno je i u Belgiji, gde je Antverp savladao kombinovani sastav Totenhema sa 1:0 (1:0).

Prednost je domaćinu doneo Refaelov u 29. minutu, na asistenciju Dijemersija Mbokanija, a “pevci” posle toga nisu uspeli da dođu do izjednačenja. U drugom poluvremenu je u igru Žoze Murinjo poslao i Sona i Harija Kejna, ali to nije pomoglo engleskom predstavniku.