LIGA EVROPE

LIGA EVROPE Od heroja do tragičara Ajaksa – Tadić asistirao, pa očajno izveo penal

,

Fudbaleri Ajaksa propustili su veliku priliku da ostvare dobar rezultat u prvom meču četvrtfinala Lige Evrope. Oni su u Amsterdamu posle preokreta izgubili od Rome sa 2:1 (0:1).

SERIJA A: Kvota u MaxBetu na trijumf Rome protiv Bolonje je 1.75.

“Kopljanici” su u prvom poluvremenu apsolutno kontrolisali dešavanja na terenu i nametnuli su Italijanima svoj stil igre. Bilo je pitanje kada ćemo da vidimo prvi gol, a to se desilo u 39. minutu.

Dejvi Klasen je lepo proigrao Dušana Tadića na desnom krilu. Kapiten Ajaksa je prvo navukao odbranu Rome na sebe, a zatim vratio loptu do Klasena, koji je pogodio za 1:0.

Delovalo je da će Ajaks da zabeleži dobar rezultat kada je u 52. minutu Ibanjez skrivio jedanaesterac. Srpski reprezentativac je preuzeo odgovornost, kao što to često i čini, stavio loptu na belu tačku, ali je potom šutirao veoma slabo. Pau Lopez je bez većih problema uhvatio loptu i ostalo je 1:0.

Ulilo je to dozu energije gostima, a svega četiri minuta posle lošeg Tadićevog šuta Roma je izjednačila. Lorenco Pelegrini je bio strelac iz slobodnog udarca, mada je za to “zaslužan” i golman Ajaksa Šerpen.

Holanđani su potom ponovo preuzeli inicijativu, ali je Roma uz dosta sreće bila ta koja je postigla pogodak. U 87. minutu se lopta odbila do Ibanjeza, koji je zatresao mrežu, pa će “vučica” u revanšu kroz nedelju dana na svom Olimpiku da brani odličnu prednost.

Blizu polufinala je i Mančester junajted našeg Nemanje Matića. “Crveni đavoli” su kao gosti savladali Granadu sa 2:0 (1:0).

Prednost engleskom velikanu doneo je u 31. minutu Markus Rašford, posle asistencije Lindelofa. Tačku na trijumf stavio je Bruno Fernandeš u 90. minutu iz penala.

Matić je u igru ušao u 73. minutu umesto Pola Pogbe, a u 84. je napravio faul zbog kog je dobio žuti karton.

Dinamo je u Zagrebu pokušao da hrabrom igrom dođe do još jednog velikog poduhvata, posle eliminisanja Totenhema. Ipak, fudbaleri Viljareala su bili oprezniji, pa su na Maksimiru slavili sa 1:0 (1:0).

Hrvatski šampion je bolje otvorio utakmicu, ali je vremenom Viljareal preuzeo inicijativu. Do vođstva, a naposletku i pobede, stigao je golom Morena iz penala u 44. minutu.

Mogli su Španci da pobede i ubedljivije, da su Pako Alkaser i Moreno iskoristili dobre prilike koje su imali u drugom poluvremenu.

Poduhvat je zato napravila praška Slavija, koja je u Londonu odigrala sa Arsenalom 1:1 (0:0). Bilo je mirno sve do 86. minuta, kada je Pepe doneo prednost “tobdžijama” na asistenciju Obamejanga. Ipak, usledio je šok za Engleze, Tomas Hols je zatresao mrežu Arsenala u četvrtom minutu nadoknade i osigurao neizvestan revanš sledećeg četvrtka.