LIGA EVROPE Preokret Rapida u Moskvi, Dinamo prezimio (VIDEO)

Radomir Djurovic

,

Ze Luis u duelu sa Mateom Baraćem (Foto: Beta/AP)

Odigrane su prve dve utakmice petog kola Lige Evrope. U grupi G je Rapid u Moskvi savladao Spartak 2:1. Vodili su domaći golom Ze Luisa sve do sve do 80 minuta i bili prvi na tabeli, a onda je usledio šok.

Prvo je Muldur zatresao mrežu u 80. minutu posle kornera, a onda i hladan tuš. U prvom minutu sudijske nadoknade je Šobesberger umakao odbrani domaćih, prevario golmana i ušetao se sa loptom u praznu mrežu. Ostaje dilema da li je fudbaler iz Beča bio u ofsajdu, a pomoćni sudija se nije oglašavao. Ovo je prvi poraz Spartaka od neke austrijske ekipe. Sada je Rapid prvi u grupi sa sedam bodova, ali tek trebaju da igraju Rendžers i Viljareal.

U grupi K je kijevski Dinamo prebrinuo sve brige. Ukrajinska ekipa je u Astani pobedila istoimenu ekipu 1:0, a jedini pogodak je postigao Verbić u 29. minutu. Na taj način su Kijevljani obezbedili prvo mesto u grupi i plasman u šesnaestinu finala. Za domaće je celu utakmicu odigrao Antonio Rukavina.