MaxBet

Fudbal

LIGA EVROPE Sevilja je definitivno specijalista za ovo takmičenje, “vukovi” ostali bez zuba (VIDEO)

,

Defanzivac Sevilje obara Traorea za penal (Foto: Beta/AP)

U poslednjem meču četvrtfinala Lige Evrope, Sevilja je u Duizburgu pobedila Vulvs u samoj završnici meča 1:0 i plasirala se u polufinale. Tamo će rival da joj bude Mančester junjated.

LETONIJA Rival Partizana RFS u četvrtak od 17 časova gostuje Jelgavi, a kvota na ukupno golova 4+ je 2.25

Ako ti je protivnik Sevilja koja je pet puta u poslednjih 14 godina osvjala Ligu Evrope, onda nema čemu da se nadaš. Ako još kao Vulvs promašiš penal na početku meča, onda znaš da te kazna čeka. Stigla je u 88. minutu preko Okamposa. Ali, idemo redom…

Počelo je penalom za “vukove”. U kaznenom prostoru oboren je Traore, ali je šut Himeneza sa “bele tačke” odbraio sjajni golman Bono. Do kraja prvog dela igre videli smo lepu šansu za Okamposa, ali je on zamalo bio neprecizan.

U drugom delu meča napadala je samo Sevilja. Prvu veliku šansu imao je En Nesiri, ali je Raul Patrisio sjajno intervenisao. U 77. minutu je pokušao Banega iz slobodnog udarca, ali je Portugalac ponovo bio sjajan. Inicijativa se Sevilji isplatila u 88.minutu kada je Banega ubacio loptu, a omaleni Okampos pogodio glavom – 1:0.

Bilo je to dovoljno za plasman u polufinale Lige Evrope, gde će Sevilja da ukrsti koplja sa Mančester junajtedom. Drugi par čine Šahtjor i Inter.