LIGA KONFERENCIJA

LIGA KONFERENCIJE Murinjo krenuo po trofej koji nema

,

radost Pelegrinija i El Šaravija, strelaca za Romu (Foto: Beta/AP)

Posebni se ne šali. Vodeći Romu, Žoze Murinjo ima poseban motiv, a to je osvajanje jedinog trofeja koji nema u karijeri, a reč je o novoformiranom takmičenju pod kapom UEFA. “Vučica” je na otvaranju pregazila sofijski CSKA – 5:1 (2:1).

Engleska: Na maču Njukasl – Lids, naša kladionica nudi kvotu 4.05 za igru GG1.

Gost iz Bugarske zapretio je u 10. minutu, golom Irca Kerija. Ipak, ubrzo su odgovorili Pelegrini i El Šaravi. U nastavku su mrežu CSKA rešetali ponovo Pelegrini, Manćini i Ejbraham.

U drugom meču grupe C, Bodo je kod kuće bio siguran protiv Zorije. Norveški tim je na početku drugog poluvremena rešio duel s dva gola u razmaku od 60 sekundi.

Gol iz penala posle pet minuta u nastavku bio je dovoljan za pobedu Jabloneca nad Klužom, ekipom koju je Crvena zvezda eliminisala u baražu za Ligu Evrope. Uzbudljiv remi viđen je u Danskoj. Gost iz Alkmara je dva puta vodio, ali je Randers uspevao da stigne.