MaxBet Sport

Ovo je pojednostavljena verzija strane. Idi na originalni članak.

Belić pred meč u Firenci: Dešavaju se iznenađenja! Zašto Čukarički ne bi napravio jedno?

Nemanja Belić (Foto: Starsport)

Sa domaćeg koloseka Čukarički će ponovo da se prebaci na evropski. Čitave prošle sezone „brđani“ su se borili za plasman u Evropu, ispostavilo se da je treće mesto u Superligi Srbije bilo dovoljno za istorijski plasman u grupnu fazu Lige konferencije. Belo-crni su već odigrali dva meča u F grupi, poraženi su od Ferencvaroša u Budimpešti (3:1) i Genka u Leskovcu (2:0).


LIGA ŠAMPIONA: Od 21 igraju Benfika – Sosijedad, a u kladionici MaxBet je kvota na pobedu domaćina 2.30.


Naredni duel će takođe biti veliki izazov za Čukarički, koji će u četvrtak (21 čas) gostovati Fjorentini na stadionu „Artemio Franki“. Na Banovom brdu su već zaboravili prethodni duel i poraz u Novom Pazaru u Superligi Srbije.

DA NAM SE VRATI ZA PROMAŠAJE U EVROPI

Idemo dalje, ne osvrćemo se nazad. Znamo da jedan pozitivan ishod menja situaciju u našu korist. Vredno treniramo, imamo odličan skup kvalitetenih igrača, atmosfera u svlačionici je i dalje na vrhunskom nivou. Bilo bi dobro da nam se za sve promašaje vrati u Evropi – kazao je najiskusniji u timu Čukaričkog, golman Nemanja Belić, koji se još jednom osvrnuo na meč u Novom Pazaru:

Igramo na dva fronta, uskoro ćemo startovati i u Kupu Srbije. Jesmo se nadali da ćemo imati više bodova u domaćem šampionatu, ali sada je situacija takva da svako svakog može da pobedi. Mišljenja sam da smo zaslužili bodove protiv Voždovca i Novog Pazara, bez želje da potcenim bilo kog rivala.

BEZ TREME PROTIV FJORENTINE

Jasno je da će Fjorentina biti veliki favorit protiv Čukaričkog, ali „brđani“ ne žele da se predaju.

Lepo je igrati u Evropi, ovo su sad utakmice za uživanje. Neće biti treme, Fjorentina je kruna karijere za svakog od igrača. Teško da je neko osim Vranješa i Adžića igrao veće utakmice. Nema potrebe za strahom, imali smo ga protiv Genka i Olimpijakosa, tu školu smo naučili. Zbog prevelikog respekta prema rivalu olako smo primili dva gola, posle smo zaigrali bolje, ali nismo imali ni dovoljno sreće. Dešavaju se iznenađenja u evropskim mečevima, zašto Čukarički ne bi kreirao jedno u narednom periodu – upitao je Belić.

U dresu Fjorentine jedan od najbitnijih igrača je Nikola Milenković, srpski reprezentativac, momak koji je u Firenci od 2017. godine.

Milenković je odličan štoper, jedan od najboljih igrača Srpske reprezentacije. Analiziraćemo i njegovu igru, kao i svih pojedinaca, dobro ćemo se spremiti i nadam se ostaviti lep utisak u Firenci – zaključio je Belić.