LIGA KUP Het-trik Parižana, na redu je Liga šampiona (VIDEO)

Radomir Djurovic

,

Nejmar u duelu sa golmanom Antonijem Lopesom (Foto: Beta/AP)

Fudbaleri Pari Sen Žermena su osvojili i treći pehar ove sezone. Posle Lige 1 i francuskog Kupa, oni su osvojili i nacionalni Liga kup. Deveti pehar u ovom takmičenju su osvojili pošto su u finalu na Sen Deniju savladali Lion na penale 6:5. Posle 120 minuta nije bilo golova.

SUPERLIGA SRBIJE: Kvota u MaxBetu na pobedu Mačve protiv OFK Bačke je 2.35.

Lionu je ovo bila jedina šansa da izbori igranje u Evropi. Zbog toga je pokazao zube šampionu Francuske. Vodila se žestoka borba, a mreže su mirovale.

U prvom poluvremenu je Olimpik bio u blagoj terenskoj prednosti, ali je odnos u šutevima bio 3:1 za “svece”. Izabranici Tomasa Tuhela su u nastavku malo pojačali napade, ali sve je to bilo neznatno. Bilo je jeasno da su naišli na mnogo težeg protivnika nego prošlog petka kada su u finalu nacionalnog Kupa savladali Sent Etjen.

Lion je u poslednjem minutu produžetka ostao sa desetoricom. Anhel Di Marija je umakao defanzivcima, a Rafael ga je oborio metar pred ulaskom u kazneni prostor. Sudija je dosudio slobodan udarac za Parižane, a Rafaelu crveni karton.

Poslednju šansu na utakmici je imao Nejmar koji je izveo slobodan udarac sa 17 metara, ali je poslao loptu visoko iznad prečke. Na kraju, za 30 minuta produžetka nije viđen nijedan udarac u gol.

Dramatično je bilo i u penal seriji. U prvih pet serija nije bilo promašaja, mada je golman “svetaca” Kejlor Navas dva puta zakačio loptu. u šestoj seriji je Kostarikanac odbranio šut Traoreu, a pobedu pariskom klubu je obezbedio Sarabija.

Tako je PSŽ obezbedio het-trik, ali tu nije kraj jer sledi četvrtfinale Lige šampiona. Lion je prokockao i poslednju šansu da izbori plasman u Ligu Evrope.