REPREZENTACIJE

LIGA NACIJA Luda utakmica u Kelnu, Švajcarci dva puta vodili, pa osvojili samo bod (VIDEO)

Radomir Djurovic

,

Kai Haverc na meču protiv Švajcarske (Foto: Beta/AP)

Odlična utakmica je odigrana u Kelnu gde su Nemačka i Švajcarska u A ligi nacija odigrali nerešeno 3:3 (1:2). Gostima nije pomoglo ni to što su dva puta vodili.

LIGA NACIJA: U sredu od 20:45 igraju Hrvatska – Francuska, a u kaldionici MaxBet je kvota na pobedu gostiju 2.05.

Posle 26 minuta je bilo 2:0 za goste. Poveli su Švajcarci golom Marija Gavranovića u petom minutu. Posle kornera je lopta došla na ivicu šesnesterca, a tamo ju je Frojler glavom ubacio pred gol. Na pravom mestu je bio fudbaler zagrebačkog Dinama i glavom je smestio u mrežu.

U 26. minutu je Frojler postigao drugi gol za “sajdžije”. Nemački fudbaleri su pogrešili na sredini terena, gosti su istrčali kontru, golman Manuel Nojer je bio neodlučan, a to je iskoristio Frojler i lobovao ga.

Nemci su uradili ono za šta su specijalisti, izjednačili su iako su imali dva gola zaostatka. U glavnoj ulozi su bili Timo Verner i Kai Haverc koji su ovog leta pojačali Čelsi. Verner je u 28. sam obavio sve, šutirao iskosa sa leve strane i savladao golmana Zomera. Haverc je u 55. izjednačio na 2:2, pošto je presekao jednu loptu i sam završio posao do kraja.

Tek tada je počela drama. Prvo je Gavranović zatresao mrežu u 57. minutu, ali je prednost trajala samo tri minuta. Tada je Serž Gnabri posle asistencije Vernera petom sproveo loptu u mrežu. Gosti su meč završili sa desetoricom jer je u četvrtom minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena Šer dobio drugi žuti karton.

Iznenađenje u Kijevu. Iako reprezentativci Ukrajine imaju velikih problema jer je nekoliko igrača zaraženo koronavirusoim, to im nije smetalo da savladaju Španiju sa 1:0 (0:0). Jedini gol je psotigao Cigankov u 75. minutu.