Atalanta pregazila “slepe miševe”, “pevci” u Lajpcigovom loncu

Milena Kovacevic

,

Radost fudbalera Atalante (Foto: Beta/AP)

Atalanta je pregazila Valensiju, dok je Lajpcig nosi povoljan rezultat iz Lonodna. Na San Siru je završeno pobedom domaćina 4:1 (2:0), dok je Totenhem poražen od nemačkog tima 1:0 (0:0).

LIGA EVROPE: Kladionica MaxBet nudi kvotu 2,10 na pobedu Ajntrahta protiv Salzburga. Meč je zakazan za četvrtak u 18:55.

“Slepi miševi” su poniženi u Italiji. Da nije bilo Čeriševa, koji je posle nepuna tri minuta na terenu postigao počasni pogodak za goste, utisak bi bio još gori. Ruski fudbaler je iskoristio grešku fudbalera Atalante na njihovom delu terena i postigao atraktivan pogodak.

Dvostruki strelac, Hatebur, prvi put je zatresao mrežu Španaca u 16. minutu. Najbolje se snašao ispred gola gostiju, posle centaršuta Gomeza.

Da neće biti dobro po goste nagovestio je Iličić u 42. minutu “bombom” koju je smestio u mrežu Domeneka.

U nastavku susreta italijanski tim je samo potvrdio dominaciju. Najpre je Hatebur postigao drugi pogodak, a zatim Freuler “častio” Valensiju “jakom četvorkom”. Moglo bi se reći da je Atalanta jednim nogom u četvrtfinalu Lige šampiona.

Prošlogodišnji finalista Lige šampiona, Totenhem poražen je na domaćem terenu. Gol odluke postigao je Verner sa bele tačke, pošto je prethodno Dejvis skrivio prekršaj za penal.

Lajpcig, kome je ovo prvi put da se našao u nokaut fazi Lige šampiona mogao je da slavi i ubedljivije da niej bilo Ljorisa, koji je dva puta izašao kao pobednik kada se našao sa protivničkim igračem “oči u oči”, ali i imao još nekoliko sjajnih intervencija.

Ruku na srce, moglo je da bude i drugačije da Gulaši nije bio na visini zadatka, pa bi se moglo reći da su golmani obeležili duel u Lonodnu.

90+5′ KRAJ! Završene su utakmice u Londonu i Milanu.

89′ Totenhem je bio u prilici, tačnije Lukas, ali je njegov pokušaj glavom ptišao iznad prečke.

85′ Gulaši je još jednom bio na visini zadatka. Lamela je izveo slobodan udarac, a čuvar mreže gostiju za svaki slučaj intervenisao.

73′ Lo Selso je sjajno izveo slobodan udarac, ali se Gulaši istakao paradom. Usledio je korner za Totenhem, ali bez opasnosti po protivnika.

67′ GOOOOOL! Čerišev postiže prvi pogodak za Valensiju, posle manje od tri minuta na terenu. Iskoristio je nesporazum među fudbalerima domaćih, došao do lopte i poslao je u mrežu.

63′ GOOOOOL! Atalanta je ponizila “slepe miševe”. Hatebur je prošao kompletnu odbranu i savladao gostujućeg golmana. Sudija je proveravao ovaj pogodak zbog ofsajda, ali je na kraju priznat.

62′ Kakva prilika za Lajpcig! Ljoris je ponovo vadio “kestenje iz vatre”. Ponovo je izašao kao pobednik u situaciji “jedan na jedan”. Ovoga puta šutirao je Šik.

57′ GOOOOOL! Freuler je postigao treći gol za Atalantu. Italijani imaju ogromnu prednost pred revanš.

57′ GOOOOOL! Lajpcig vodi u Londonu! Verner je savladao Ljorisa sa bele tačke. Prethodno je Dejvis napravio prekršaj za najstrožu kaznu.

48′ Lukas je imao dobru priliku za Totenhem, ali se sve završilo pokušajem.

46′ Počelo je drugo poluvreme.

45+1′ Prvo poluvreme je završeno.

42′ GOOOOOL! Josip Iličić je povećao prednost Atalante. Domaćin vodi 2:0.

36′ Najbolja prilika na utakmici Totehnem – Lajpcig. Verner je se našao oči u oči sa Ljorisom. Golman “pevaca” je neverovatno intervenisao i najzaslužniji je što je u Lonodnu i dalje 0:0.

31′ Valensija je bila u dobroj prilici, ali je Tores pogodio desnu stativu. Sjajna prilika za goste!

16′ GOOOOOL! Atalanta je povela protiv Valensije. Strelac je bio Hatebur.

7′ Pašalić je bio sam pred golmanom Valensije, ali je bio neprecizan.

4′ Na isteku četvrtog minuta Atalanta je imala slobodan udarac. Gomez je pokušao da iznenadi Domeneka, ali je lopta otišla iznad prečke.

2′ U jednoj akciji Lajpcig je uputio tri šuta ka golu Ljorisa. Jedan od njih završio je na prečki. Nemci najavljuju presing u Londonu.

1′ Počeli su mečevi u Milanu i Londonu.

ATALANTA – VALENSIJA 4:1 (2:0)

Stadion: San Siro u Milanu. Sudija: Majkl Oliver (Engleska). Strelci: Hatebur (16, 63), Iličić (42), Freuler (57) – Čerišev (66).

ATALANTA: Golini, Toloi, Palomino, Kaldara (od 74. Zapata), Hatebur, De Ron, Freuler, Gosens, Pašalić (0d 90+1 Tameze), Gomez (od 81. Malinovski), Iličić.

VALENSIJA: Domenek, Vas, Mangala, Dijakabi, Gaja, Tores, Pareho, Kondogbija, Soler, Gomez (Gameiro 73), Guedeš (od 64. Čerišev).

TOTEHEM – LAJPCIG 0:1 (0:0)

Stadion: Totenhema u Londonu. Sudija: Džunejt Čakir (Turska). Strelci: Verner (58, p)

TOTENHEM: Ljoris, Orije, Aldervireld, Sančes, Dejvis, Vinks, Žedson Fernandeš (pd 64. Lamela), Lo Selso, Ali (od 65. Ndombele), Lukas, Bergvajn.

LAJPCIG: Gulaši, Mukiele, Halstenberg, Klosterman, Anhelino, Lajmer (od 83. Forserg), Ampadu, Sabicer, Nkunku (od 74. Hajdara), Šik (od 77 Pulsen), Verner.