LIGA1 PSŽ rutinski protiv Dižona

Milena Kovacevic

,

Angel di Marija je bio sjajan (Foto: Beta/AP)

Neko utorkom uveče igra Ligu šampiona, neko zaostale utakmice. Nije lako PSŽ-u posle eliminacije u najjačem klupskom takmičenju od Mančester junajteda, ali ga to nije omelo da u domaćem šampionatu nastavio da melje protivnike. U meču 18. kola pao je Dižon, 4:0.

Dinamo iz Kijevu u četvrtak od 18:55 u Ligi Evrope dočekuje Čelsi. MaxBet nudi kvotu 3,45 na pobedu domaćina.

Već u sedmom minutu, posle sjajno izvedenog kornera Di Matrije, Markinjos se upisao u strelce. Bila je to dobra uvertira za ono što se kasnije dešavalo u ovom susretu.

Još jednom je domaćin vadio loptu iz mreže do kraja poluvremena. Iako je strelac bio Mbape, a asistent Kurzava, najveći deo posla završio je Di Marija, koji je nosio loptu preko 30 metara, zaobišao sve prepreke pre nego što je uposlio Kurzavu.

Prva fugura susreta, sjajni Di Marija upisao se i u strelce u 50. minutu. Šutirao je sa oko 25 metara, iz slobodnog udarca, direktno na gol. Čuvar mreže domaćih bio ej nemoćan.

Tačku na ovaj susret stavio je Šupo-Moting u 90. minutu.