Lion razbio Marselj i obezbedio kvalifikacije za LŠ

Bojan Brezovac

,

Završeno je i 36. kolo Lige 1. Zavesu su spustili fudbaleri Liona koji su deklasirali Marljes sa 3:0. Domaćin je odigrao katastrofalno, posebno u finišu meča kada su primili dva od tri gola.

Gosti su poveli već u 24 minutu. Do 80. su domaćini sporadično pokušavali da dođu do izjednačenja, ali bez uspeha. NJihov pad u poslednjih 10 minuta su iskoristili gosti. Prvo je Dembele pogodio u 84, a potom i Kornet u 87. To mu je bio drugi gol.

Srpski internacionalaca Nemanja Radonjić se našao na parketu u drugom poluvremenu, ali nije imao učinak vredan pomena.

Lion je ovom pobedo obezbedio treće mesto na tabeli, a samim tim i plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona.