Liverpul četiri puta pogađao mrežu Junajteda na Old Trafordu i ostao u igri za LŠ (VIDEO)

,

Mohamed Salah postiže pobedonosni gol za Liverpul (Foto: Beta/AP)

Haos pre meča u Mančesteru i blokada autobusa nisu uticali na fudbalere Liverpula koji su na Old Trafordu u velikom derbiju pobedili Mančester junajted 4:2 (2:1). Čeka nas velika bitka za mesta koja vode u Ligu šampiona.

ENGLESKA U petak od 21 čas igraju Njukasl i Mančester siti, a kvota u MaxBetu na keca je 11.00.

Spektakl na “Teatru snova”! Na kraju šest golova i pobeda Liverpula – 4:2. Počeo je golom Fernandeša već u 10. minutu kada je Van-Bisaka asistirao do Portugalaca, a ovaj uz dosta sreće savladao Alisona. Liverpul je do izjednačenja stigao u 34. minutu posle kornera, Henderson je loše izboksovao loptu, jedan od fudbalera “Redsa” je šutirao, lopta je stigla do štopera Filipsa koji nije znao šta će sa njom, nekako je šutirao, ona je na petercu stigla do Žote, a ovaj je pogodio – 1:1.

Liverpul je do odmora stigao do preokreta. Arnold je sjajno izveo slobodan udarac, a sa nekih pet-šest metara pogodio je Firmino – 1:2.

Samo što su izašli iz svlačionice fudbaleri Liverpula su stigli do trećeg gola. Ponovo je strelac bio Firmino, igrao se 47. minut. Četa Jirgena Klopa imala je dve lepe šanse u 60. i 62.minutu. Prvo je Žota šutirao pored gola, a potom je pokušaj Arnolda odbranio Henderson.

Mančester junajted je utakmicu zakomplikovao u 68. minutu. Kavani je asistirao do Rašforda, a ovaj gurnuo loptu pored čuvara i golmana Alisona – 2:3. Samo tri minuta kasnije veliku šansu za izjednačenje imao je Grinvud, ali je njegov šut zaustavljen na gol crti. Sve je rešeno u 90. minutu kada je Salah pogodio za konačnih 4:2 za Liverpul.

“Redsi” su sada peti na tabeli sa četiri boda manje od Čelsija na četvrtom mestu, ali i utakmicom manje.