LOŠ START EVROKUPA Partizan prokockao dobijen meč u Badaloni

Bojan Brezovac

,

Stefan Janković (Foto: Euroleague.com)

Početak sezone u Evrokupu i navijači Partizana se već hvataju za glavu. Crno-beli su izgubili u prvom kolu protiv Huventuda u Španiji u meču u kojem je imao komotnu dvocifrenu prednost. Loše odluke igrača na parketu, loše sudijske odluke, sve ovo je iskombinovalo u ključnim minutima poslednje deonice za potpuni preokret domaćina i pobede rezultatom 85:82.

NBA FINALE Kvota na Majami protiv Los Anđeles Lejkersa u prvom meču serije je 2,60

Kada se podvuče crta, Partizan je potpuno nezasluženo izgubio na zvaničnom debiju Šćepanovića na klupi Partizana. Priliku za prvu pobedu u sezoni crno-beli imaće u subotu kada u ABA ligi budu ugostili Borac iz Čačka.

Što se tiče individualnih učinaka, Rašon Tomas je ubacio 15 poena, dok su po 12 upisali Nemanja Gordić i Ognjen Jaramaz. Treba naglasiti da je Partizan igrao bez Novice Veličkovića i Brajana Angole, dok je vidno povređen bio Rade Zagorac koga muče leđa. Solidne debije su imali Kodi Miler – Mekintajer i Nemaga Dangubić, ali to sada pada u vodu posle poraza.

U pobedničkom sastavu se istakao iskusni Pau Ribas sa 18 poena.

Nije meč počeo dobro po Partizan. Vidljivo je bilo da postoji doza pritiska, a najviše su je osetili centri crno-belih koji su vrlo brzo ulazili u probleme sa ličnim grškama. Ante Tomić je to koristio u prvoj deonici pa je domaćin imao komotnu prednost koju je održavao do sredine druge deonice kada su se crno-beli u potpunosti probudili.

Inicijatori preokreta su bez ikakve sumnje bili Nemanja Gordić i Nikola Janković. Iskusni plej je pokazao zbog čega je ostao u Humskoj sa nekoliko karakterističnih poteza je postizao poene ili sjajno upošljavao saigrače, uglavnom gorepomenutog Jankovića koji je uneo preokopotrebnu čvrstinu u reketu. Na kraju poluvremena Partizan je ubacio čak 48 poena i trener Šćepanović je mogao da bude zadovoljan.

Sličan princip se nastavio i u trećoj deonici. Partizan je smireno kontrolisao situaciju. Sjajno je komandovao Kodi Miler – Mekintajer. Sjajne role su imali Dangubić i Trifunović, pa je zato još čudnije šta se sve izdešavalo u poslednjih 10 minuta.

Sve ono što je Partizan dobro radio tokom većeg dela meča je prestalo da funkcioniše u poslednjoj deonici. Huventud je malo po malo smanjivao prednost i na manje od tri minuta pre kraja na semaforu je stajalo 79:82. U narednom napadu Tomić ostaje sam na ziceru posle serije ofanzivnih skokova domaćina  i smanjuje na svega pola koša zaostatka. Usledile su loše odluke Partizana, ali i vrlo diskutabilne odluke sudija odluke. Na kraju je Partizan izubio dobijen meč.