LUDILO U POLJSKOJ Visla vodila sa 3:0, pa izgubila, tim iz Krakova sve bliži drugoj ligi!

,

Visla iz Krakova je jedan od najtrofejnijih poljskih klubova, sa 14 šampionskih titula. Međutim, finansijski problemi tokom prethodne decenije su uzeli maha, sada su trofeji daleko od Krakova. Bliža je Druga liga.

EKSTRAKLASA: Kvota u MaxBetu na trijumf Slaska protiv Stala je 2.40.

“Bele zvezde” su u nedelju igrale važan meč sa Pjastom iz Gljivica, u sklopu 15. kola Ekstraklase. Doživele su neverovatan poraz.

Visla je u 21. minutu vodila sa 3:0, golovima Burlige, Sadioka i Brauna. Međutim, onda su se domaći opustili i dozvolili su Pjastu da se konsoliduje.

Pomogla su i dva brza gola, Svierčok je u 38. minutu smanjio na 3:1, a već minut kasnije Sterćik na 3:2.

Taj rezultat je na semaforu stajao sve do 90. minuta, kada je dosuđen penal za Pjast. Svierčok je bio precizan, a četiri minuta kasnije je domaćin pretrpeo potpuni šok. Rezervista Mihal Ziro asistirao je Kristoferu Vidi za četvrti gol Pjasta i ogroman preokret.

Nekadašnji vezista Javora, Nikola Kuveljić, nije igrao za Vislu zbog povrede. On nije odigrao nijedan meč od 4. decembra i poraza od Legije (2:1).

Potpuno neočekivano, Visla se nalazi u veoma teškoj situaciji. Tek je 14. na tabeli, a “fenjeraš” Podbeskidzije zaostaje samo četiri boda.