LUDILO U UKRAJINI Vorskla u meču sa tri penala ostala bez plej-ofa

,

Završena je u ponedeljak prva faza fudbalskog šampionata Ukrajine. Poznato je koji će se klubovi boriti za opstanak, a koji za plasman u evropska takmičenja, pošto je tabela podeljena na dva dela, plej-of i plej-aut. Neočekivano, ovogodišnji plej-of će proći bez Vorskle.

Kvota u MaxBetu na pobedu Urakana nad Estudijantesom je 2.25.

Njoj je u ponedeljak trebala pobeda protiv “fenjeraša” Arsenala u Kijevu, ali je odigrala samo 2:2 (1:1).

Na toj utakmici su viđena čak tri jedanaesterca, a sva tri su pretorena u pogotke. Domaćin je poveo već u osmom minutu preko Vakulenka, a Vorskla je izjednačila u 24. minutu preko Šarpara, koji je bio precizan sa bele tačke.

Isti igrač je u 56. minutu, takođe iz penala, doneo preokret i činilo se da će gosti uspeti da se plasiraju u plej-of. A onda, u 90. minutu šok – jedanaesterac za Arsenal!

Ponovo je precizan bio Vakulenko, raspršivši tako fudbalerima Vorskle snove o Evropi.

Za Arsenal je ceo meč na klupi presedeo Partizanov vezista Juri Vakulko, baš kao što za goste nije zaigrao bivši fudbaler Voždovca Todor Petrović.